Tehotenské/PN

veraaq
25. aug 2024

Ahojte,už sa vám stala taká vec že vám prišli dávky dva krát v mesiaci? Ide o to že od júna poberám PN a tehotenské od júla,a v auguste mi prišli peniaze(590) a boli tam len rodičovské prídavky,tak teraz neviem či to bola pn a tehotenské alebo iba tehotenské a pn príde v 2. Výplatnom termíne,aj som sk to počítala podľa toho koľko mám na deň,a malo by mi dôjsť aj tehu aj pn cca 500 zvlášť🤔samozrejme si počkám a pôjdem na socialku len ma zaujíma či s tým ma niekto skúsenosti,ďakujem za rady😊

petronela1985
25. aug 2024

@veraaq mne chodí v jednom termíne aj náhrada za PN aj tehotenský príspevok s popisom platby - nemocenská dávka.

nadush
25. aug 2024

Rodinné prídavky vypláca upsvar, tehotenské a pn vypláca sociálna poisťovňa a chodia naraz - s popisom nemocenská dávka.

veraaq
autor
25. aug 2024

@nadush ale ja nedostávam rodinne prídavky🥲v aplikácie boli rodinne prídavky a v poznámke nemocenská dávka,tak neviem či je to spolu či zvlast

lilinka88
25. aug 2024

@veraaq neviem v akej aplikácii si mala taký popis,ale tehotenské a PN vypláca Sociálna poisťovňa a je to označené ako nemocenské dávka. Označenie rodinné prídavky určite nie je popis od sociálnej poisťovne. Ak sa obe dávky vyplácajú, zväčša chodí nnaraz,ale môže prísť aj oddelene, ale v rôznych termínoch. Prišlo ti už rozhodnutie o tehotenskom?

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 mám george ,došlo mi to od SP v poznámke mám nemocenská dávka ale hore pod sumou sú rodinne prídavky,vyrozumenie prišlo myslím na konci júla

lilinka88
25. aug 2024

@veraaq nikdy mi nič z SP neprišlo s poznámkou rodinné prídavky, nakoľko tie vypláca UPSVaR. Čiže je nejaký nezmysel...nemala si prvých 10 dní PN ešte aj v júli? Tebe sa zdá,že ti prišlo spolu veľa či málo? Lebo nejak som nepochopila tých 500€ zvlášť. Ak by si mala mať 500€ tehotenské, tak PN by musela byť výrazne viac ako 500€ za mesiac. Tehotenské máš od akého dátumu?

maximiliana
25. aug 2024

@veraaq tehotenske 500e mat nemozes, lebo strop je 398e a aj to musis zarabat v hrubom cez 2500e...takze nieco pocitas zle...

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 príde mi to malo 🤔od 26 júla som pn čo mi vyšlo podľa mojich výpočtov že v auguste som mala dostať 560€ za pn a na tehotenské mám nárok od 30.6 čo mi zas vyšlo do augusta 500€🤔neviem možno to aj ja zle počítam ale mám v tom zmätok..

veraaq
autor
25. aug 2024

@maximiliana no Ved ro,mám nárok na to najvyššie tehotenské..ale nechápem prečo by mi zas pn prišlo tak strašne malo🤔🤔ach asi si tam už zavolať no

lilinka88
25. aug 2024

@veraaq Pn máš od júna alebo júla? Lebo hore píšeš,že on od júna a tehotenské od júla. Teraz píšeš,že on od konca júla, tehotenské od júna. Tak neviem. Si zamestnaná alebo SZČO?

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 pn od 26 júla (som sa pomylila v popise nemala som pri sebe papiere)

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 pn od 26 júla,tehotenská od 30 júna,trúbka som sa ponáhľala a nekukla papiere som sa pomylila 😬🙈áno som normálne zamestnaná

lilinka88
25. aug 2024

@veraaq tak potom PN ti nemá byť čo o vyplatené, nakoľko prvých 10 dní platí zamestnávateľ, od SP dostaneš najskôr v septembri. A tehotenské aj keby si mala maximálne, čo je cca 13€/deň, tak od 30. júna je to podstatne menej ako ti prišlo. Takže stále niečo píšeš zle

lilinka88
25. aug 2024

Ak máš tehotenské maximálne a nárok je od 30.6., tak nechápem ako si si vypočítala,že by si mala dostať 500€

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 počítala som to mimo dni zamestnávateľa..originál som na pn od 16.jula..od 26 júla mi platí SP

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 takto som sk to vypočítala

veraaq
autor
25. aug 2024

@lilinka88 a na účet mi 14.8 prišlo 560 od SP

lilinka88
25. aug 2024

@veraaq tak v prvom rade nemáš maximálne tehotenské, v druhom rade on za júl máš 6 dní, nie 5 a v treťom rade rade, dávky sa vyplácajú za mesiac spätne, čiže počítaj sumy do 31.7. a potom ti sedí suma, ktorá ti prišla

luliu
25. aug 2024

Za august dostaneš v septembri, takže to tam nerataj

maximiliana
25. aug 2024

@veraaq takze tam je pes zakopany... preco preboha pocitas davku do polky mesiaca? Ved vzdy chodi za cely mesiac spatne...

veraaq
autor
25. aug 2024

@maximiliana lebo preboha sa tomu nevyznám 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️prvýkrát som na pn takto dlho,tak nie neviem ako sú počítané davky

veraaq
autor
25. aug 2024

@luliu ďakujem 👏🏻😊