Tehotenská dávka a materska súbežne?

henriett11
18. júl 2021

Ahojre,
Chcem sa spýtať ako to je s tehotenskou davkou a materskou, oni sa vlastne daju určitý čas poberat súbežne,ano?
Pokiaľ správne viem, tehotenská dávka zaniká terninom pôrodu..totiz prave mi prisla prva materská,presne v ternine kedy mi chodieval príspevok na tehotenské,ale ten už nedošiel..rodila som 5.7. tak som bola v tom,ze tehotenské mám ešte dostať za mesiac jún + 4 dni v júli a že to,ze som sa dala vypísať na matersku tento príspevok neovplyvňuje.. mýlim sa ja, či pochybila sociálka? Mám počkať ore istotu do konca mesiaca, či niečo predsa len nepride,alebo to mám uz riešiť?

danielahamar
18. júl 2021

@henriett11 majú dva termíny na vyplácanie, ešte by som počkala a ak nepríde potom volala

izabela181
18. júl 2021

@henriett11 na tehotenskú dávku máš určite nárok ale napríklad mne to prišlo spolu, v júni som už začala poberať materskú a stále mám nárok aj na tehotenske. nemohlo to prísť aj tebe tak? Či prišla len presná suma koľko ma prísť materská?

kkovacovak
18. júl 2021

@danielahamar je to tak naozaj? Lebo napríklad ja som bola pn a zároveň poberala tehotenské a dávka mi chodila spolu naraz v jednej sume. @henriett11 Ale tiež by som ešte počkala či nepríde neskôr lebo možno nestihli spracovať to ukončenie tehotenského a posunuli si to na druhý termín vyplácania.

ab727
18. júl 2021

@henriett11 určite to ešte dorovnajú za jún plus 4 dni júl,tá dávka ti patrí

gvenduska
18. júl 2021

Tehotenské začína od 13te týždňa tehotenstva do pôrodu a to musíš oznámiť sociálke že si porodila.a keďže tehotenské bolo schválené až od 1.4.tak ty musí prísť za 4 mesiace takze za jún ty muselo už prísť a v auguste dostaneš za 4dni v júli alebo to spoja s materskou
A materská začína 6tyzdnou pred termínom pôrodu
Takze sa kľudne môže stať že to pride spolu
Mne to tak chodilo

lilinka88
18. júl 2021

@gvenduska nemuselo nič. Tehotenské nie vždy môže ísť v prvej platbe.
Dávka za jún ti príde na konci mesiaca a potom ešte tie 4 dni za júl v auguste. Nárok máš do dňa pôrodu

gvenduska
18. júl 2021

@lilinka88 čo nemuselo nič nechspem

lilinka88
18. júl 2021

@gvenduska toto si napísala "takze za jún ty muselo už prísť" čiže reakcia na túto vetu,že vôbec nemuseli už prísť a pokiaľ mala termín na začiatku mesiaca, tak v prvej platbe teraz v polke mesiaca ani nemohlo prísť

henriett11
autor
18. júl 2021

@izabela181 prisla mi len materska co sa tyka sumy

henriett11
autor
18. júl 2021

Okej, dakujem vám žienky, tak pockam do konca mesiaca či sa objavi aj aj tehotenské...zatial dosla suma len za materskú

andula1988
18. júl 2021

@henriett11 tento mesiac presne tak isto prisla mi len materska za cely mesiac jun …. Predtym chodilo spolu … tak cakam ci pride v druhom termine …. Ja si myslim ze to je naschval keby nahodou porodis skor a maju to uz spracovane aby si nemusela vracat peniaze ….

lilinka88
18. júl 2021

@andula1988 nieže naschvál, je to tak proste nastavené. Ak je termín pôrodu v prvej polovici mesiaca, dávka väčšinou nejde v prvej platbe

zuzikbdz
18. júl 2021

@henriett11 mne napríklad prišlo tehotenské vo štvrtok a aj rodičovský (mám reťazovy pôrod)a pritom od 7.6 som na materskej a žiadna materská mi neprišla tak som teraz v pomykove vraj mi príde aj materská tento mesiac ekonómka vravela ale či už začínam pochybovať keď predtým materská chodila do toho 15 až 16 ..

andula1988
18. júl 2021

@lilinka88 aj som myslela, ze je to tak …. Ja som sa len zle vyjadrila ….. 🙂

lilinka88
18. júl 2021

@zuzikbdz tak v prvom rade záleží kedy si nastúpila na materskú, kedy si odovzdala žiadosť do SP. Na rozhodnutie je 60 dní a vôbec platba nemusí chodiť okolo 15. Sú dva výplatnej termíny

m3no
21. júl 2021

@henriett11 mne takisto, porodila som v termine, 7.7. Za maj prisla spolu materska aj tehotenske, za jun zatial iba materska a na tehotenske cakam, ci pride do konca mesiaca.

andula1988
22. júl 2021

@m3no mala by prist, mam to podobne. Bola som sa informovat, ze system ich nepustil kedze datum porodu bol v 1 polovici mesiaca

zuzikbdz
26. júl 2021

@lilinka88 nastúpila som 7.6 papiere som poslala v tom čase . rozhodnutie mi prišlo 21.7. a peniaze stále nedošli

lilinka88
26. júl 2021

@zuzikbdz pretože až teraz bol výplatny termín, čiže prídu tento týždeň

henriett11
autor
3. aug 2021

Žienky, ešte tu trošku rozprudim tu konverzáciu 😀 kedy je akože ten druhý výplatny termín tehotenského? Lebo teda dosla mi len materská za mesiac jún a tehotenske mi za jún stále nedošlo🤷 Ešte mam čakať do konca týždňa, či?

lilinka88
3. aug 2021

@henriett11 a neprišlo ti to s materskou spolu? Chodí to ako jedna dávka

andula1988
3. aug 2021

@henriett11 mne tiez prislo len materske ale tehotenske doposlali….. skus im zavolat

henriett11
autor
3. aug 2021

@lilinka88 neprislo..

henriett11
autor
3. aug 2021

@andula1988 a kedy ti to prislo prosim ta?

lilinka88
3. aug 2021

@henriett11 tak si zavolaj na pobočku pod ktorú patriš a povedia ti. V termíne ti pravdepodobne nešlo vyplatiť kvôli termínu pôrodu a možno pozabudli do druhej platby. Prípadne aj máš šekom,tak to chodí trochu neskôr

angelika0000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mizsula
15. aug 2022

Maminky rodila som 18.7 a môj dotaz..Došla mi materska nemalo by mi dôjsť aj tehotenské za tech 18 dní 😊?

andula1988
15. aug 2022

@mizsula pride zrejme v druhom termine alebo si skuste zavolat a oni doposlu ….

monik1505
19. aug 2022

@mizsula dobry den, prislo vam uz nieco?? TP 17.7. A okrem materskej nič...

mizsula
22. aug 2022

@monik1505 nie neprišlo a ani nedôjde, pani na úrade mi hovorila,ze dávka bola vyplatená,jen do doby než som nastúpila na materskou....