Tehotenská dávka

wejuska7910
10. okt 2023

Ahojte,chcem sa opytat ci niektore nemate viac info,je na td narok z dohody?
Od zaciatku roka mam dohodu do konca roka,do marca od zaciatku roka som mala zmluvu na pp,(tri mesiace),teraz od polky septembra mam opat pp na zmluvu dnes sme vypisovali papiere k tehotenskej davke a sestricka spominala,ze mala pacientky na dohodu,ktorim to neuznali.nejde mi o vysku ale celkovo na narok,lebo dni je dostatok🤷

mogaa
10. okt 2023

musíš mať splnenú podmienku 270dní nem.poistenia k 13 týždňu tehotenstva.....

wejuska7910
autor
10. okt 2023

@mogaa ano to mam,ved od zaciatku roka robim

luliu
10. okt 2023

@wejuska7910 a odvadzas z dohody NP?

nikiki29
10. okt 2023

@wejuska7910 dôležité je, či sú odvádzané odvody do SP, tzn. či je platené nemocenské. Ak áno, nie je dôvod na neschválenie. Či a koľko je platené si môžeš overiť na pobočke alebo cez elektronický účet poistenca ak máš el.občiansky. No aj keby to nevyjde, nezmeníš už nič, SP rozhodne…

wejuska7910
autor
10. okt 2023

@nikiki29
@luliu ano odvody su odvadzane ☺️tiez som bola vtom ze nieje dovod,len ma sestricka zmiatla
Dakujem

nikiki29
10. okt 2023

@wejuska7910 no sestrička, predpokladám, že nemá informácie o dohode, z ktorej to bolo zamietnuté. Keďže to mohla byť dohoda bez odvodov alebo nejaký iný problém, pre ktorý to zamietli. Uvidíš keď príde rozhodnutie 😊 vždy sa dá odvolať, ak by sa ti niečo nezdalo.

wejuska7910
autor
10. okt 2023

@nikiki29 jasne dakujem a nevies prosim ta ci oni to nejak priemeruju?dohodu s tym pp?

nikiki29
10. okt 2023

@wejuska7910 toto žiaľ neviem ako prídu k tým sumám 😏 mne tvrdili, že to dopočítajú, ale ešte mi neprišlo rozhodnutie, tak kým neuvidím, radšej netvrdím a cielene som to ani nezisťovala, lebo ohľadom duom sa oni nejrsdi vyjadrujú vopred… a aby si mala vyššie ako základné tehotenské by si ale potrebovala priemer vyšší ako 1600€ 😊

wejuska7910
autor
10. okt 2023

@nikiki29 jasne chapem dakujem.vpohode ratam s tym ze to bude minimum,nevadi hlavne ze je narok nato