Tato na materskej a mama na rodičovskom

jiritatodvorak
11. aug 2017

Ahojte Múdre hlavy, Mám otázku ktorá je tažký orišeok. Všade je všetkého plno ale nikde nieje napísasný jeden príklad.

Otec chce ísť na materskú dovolenku s druhým dieťatkom.
Matka chce zostať a na rodičovskej dovovelnke. dieťatko bude mať presne 2 roky keď sa narodí druhé.
Všetky podmienky sú splnené. Avšak nastáva problém, nemožeme súčasne v jednej rodine poberať aj rodičovský aj materskú.
Ale tu nastáva zlom. Ak Otecko je s mamičkou rozvedený ( samozrejme nežijú spolu podľa papierov) a druhé dieťatko je zverené po dohode s matkou do starostlivosti otca? Týmto sa obchádza zákon ktorý zakazuje aby v jednej domácnosti sa poberal aj rodičovský aj materská. Máte s týmto nieto skúsenosti?

Može za týchto podmienok zostať matka s prvým na rodičovskej dovolenke a otecko začať poberať Materskú?

Ďakujem za všetky slušné odpovede a etickú stránku tejto témi prosím nekomentujte lebo veľa rodičom by to finančne pomohlo.

michalajulka
12. aug 2017

Ahoj, ak si na FB, skús napísať Jozefovi Mihálovi, presnejšie Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála...

dajda459
14. okt 2020

K otázke sa neviem vyjadriť, ale napadlo mi, nebolo by vám vhodnejšie aby otecko išiel na materskú so starším dieťatkom a matka s mladším dieťatkom? Tak môžete obaja naraz poberať materskú. 🤷‍♀️

veronikaszabova
14. okt 2020

@dajda459 za tie roky to uz maju urcite davno poriesene....

dajda459
14. okt 2020

@veronikaszabova 🙉🙈 hm, dátum som si veru nevšimla 🤦‍♀️ len mi to tu naskočilo medzi aktuálnymi tak mi nenapadlo, pozrieť dátum.