SZČO a materské

22. aug 2024

Ahojte ženy,chcem sa opýtať je tu mamina ktorá poberá materské... Ja teraz vybavujeme iba prvý krát je to naše prvé bábätko ale ja mám zsco od apríla tak že rok neplatil ešte nič za odvody... lebo som volala aj na sociálnej poisťovne ale ma zaujíma či môžem ja alebo manžel ktoré je vyhovujúci ja alebo manžel manžel pracoval 5rokov a teraz nie skončila mu zmluva neviem kedy ale od rok 2023 môžete mi poradiť ďakujem pekne

sisa_s
22. aug 2024

Precitaj si to po sebe este raz...

januska12323
22. aug 2024

Skús ešte raz

autor
22. aug 2024

Ženy ja sa pýtam či je vyhovujúce maminke vybaviť materské keď ma zsco

autor
22. aug 2024

Pisala som tak rýchlo 🙈

nikdenikto
22. aug 2024

Tak ono je to predovšetkým szčo 🙈 ľudia skôr pochopia ak v texte budeš používať bodky aj čiarky.

sisa_s
22. aug 2024

Nadpis mas rodicovsky..potom spominas matersku..potom seba, szco..tak manzela..preto nechapeme, co chces a co znamena "vyhovujuce" ..ak si si neplatila ziadne odvody, aku matersku chces?

autor
22. aug 2024

@sisa_s veď rodičovský príspevok a prídavok na dieťa nie?🙈 Či ako

autor
22. aug 2024

Veď odvody nemám platiť viem že rok sa neplatí až po roku iba poistenie si platím dôveru

sisa_s
22. aug 2024

Otvor google a nastuduj si pojmy "materska a rodicovska"

aliziana
22. aug 2024

Ak Tebe nevyjde materské, tak by si dostávala iba ten nižší rodičovský príspevok. Alebo teda môže ísť na materskú manžel (to neviem presne odkedy, ale určite až po pôrode), a Ty si budeš musieť poriešiť svoj status (pokračovať min. so zdravotnými odvodmi, alebo sa zamestnať apod)

sisa_s
22. aug 2024

@aliziana podla prispevku tazko pochopit, ci vobec manzel pracuje, vyznieva to, ze nie

aliziana
22. aug 2024

@sisa_s jaj tak, hm, máš pravdu, veľmi ťažko sa to číta 😄

autor
22. aug 2024

@sisa_s nie teraz už nepracuje pracoval 5 rokov zmluva mu skončila minuly rok asi v októbri

alenah31
22. aug 2024

Ty si od apríla szčo - to, že nemáš povinnosť prvý rok pri živnosti platiť si odvody do SP - máš len povinný minimálny zdravotný odvod predsa neznamená, že si tie odvody nebudeš platiť dobrovoľne - hlavne pokiaľ teda chceš nejaké dávky z poistenia . Alebo si si myslela, že ich ten prvý rok platí niekto za teba? Nie neplatí - pokiaľ už tehotná si a nemáš predchádzajúce dni potrebného poistenia - nemáš nárok ani na tehotenské a ani na materské. Odo dňa pôrodu môžeš požiadať o vyplácanie rodičovské príspevku a príspevku na dieža - rodičovský príspevok bude ten nižší. Manžel - podľa toho čo píšeš - nemá nárok na materské.

sisa_s
22. aug 2024

Bohuzial, neurobili ste si dieta do idealnej situacie a neviem, z coho budete zit, ked dostanes iba nizsi rodicovsky prispevok a pridavok na dieta...

autor
22. aug 2024

Mne nejde o peniaze ale veľmi pekne ďakujem rodičovský príspevok budem poberať ja