Syna nevzali do škôlky, budem pokračovať s rodičovskou. Ako postupovať?

3. jún 2024

Ahojte, som nezamestnana od aprila, ale som zaroven na neplatenej rodicovskej dovolenke.
Dostali sme rozhodnutie, ze do skolky mi syna nezoberu. Tym padom od septembra pokracujem na RD, ale kam ist podat ziadost a treba ist aj na urad prace sa vyevidovat?

domka222
3. jún 2024

No kam,na úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Nemôžeš byť v evidencii uchádzačov o zamestnanie, keď budeš na rodičovskom

melanta
3. jún 2024

Tak si na úrade práce alebo na tzv. neplatenej rodičovskej, čiže osoba zahlásená v zdravotnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Pretože ak na neplatenej rodičovskej, tak nie si na úrade práce. Takže toto si uzrejmi, ak chceš odpoveď. A ďalšia podstatná otázka - dieťa ti nevzali do spádovej škôlky?

autor
3. jún 2024

@domka222
@melanta prepacte, pisala som rychlo. Bola som na neplatenej RD, a od dnes som sa zaevidovala na urad prace, aby som dostala podporu.

autor
3. jún 2024

A v septembri skoncim s podporou, a idem naspat na platenu RD, kedze mi nevzali syna.....

melanta
3. jún 2024

Tak ak budeš chcieť rodičák, budeš sa musieť odhlásiť z úradu práce, nie je možný súbeh dávok. Alebo dočerpať podporu a potom sa prihlásiť na rodičovský.

tanulik89
24. jún 2024

Vy môžete poberať dávku v nezamestnanosti a napríklad manžel/partner rodičák na dieťa.