Syn bude mať v decembri 3 roky. Čo ďalej?

27. feb 2024

Ahojte ženy. Je tu dnes podobná téma ale predsa len mám trosku inú situáciu. Som prvo a posledno rodicka haha. Nemám sa s kým poradiť. Syn bude mat až v decembri tri roky. Teda 2.Decembra mi skončí rodicak a budem musieť nastúpiť do práce. PP stále trvá na dobu neurčitú. Ale v decembri mi ho predsa neprijmú do škôlky či? Neprijmú ho až od ďalšieho septembra? V škôlke spádovej som sa pýtať bola, pani riaditeľka má odbila že má čo robiť s detičkami ktorým dobre vychádza vek a Ukrajincami, nie to riešiť ešte toto a ďalej sa so mnou nebavila 🤦🏻‍♀️ ďakujem skúseným mamičkám za rady

lucka_ke
27. feb 2024

jasle, opatrovateľka...

ibatanecnica
27. feb 2024

ved ho zapíš a od septembra a uvidíš aká bude situácia. Inak, ako píše
@lucka_ke .

lucia147852
27. feb 2024

Súkromná škôlka, opatrovateľka…

janka_266
27. feb 2024

tak ho skúste dať do inej školky od septembra, to má akurát kým si zvykne budete doma, a potom v pohode do práce. radšej by som hľadala inú škôlku, ktorá ho vezme ako sa spoliehať na predĺženie rodičáka, alebo dávať výpoveď. aj keď tá výpoveď je veľmi častý krok, čo ma prekvapuje, že sa dá tak ľahko potom nájsť nová práca. a samozrejme, aj napriek odbitiu riaditeľkou, dajte v máji žiadosť o prijatie aj do spádovej škôlky, možno sa práve Vám uvoľní miesto.

vyrovnanaosoba
27. feb 2024

Mne konci rodičovský v máji a vezmi mi ho od septembra, dovtedy budem bez príjmu. Aj to neviem kde pôjdem v septembri. Keďže nás poprepúštali všetkých 😬 ešte pred 5 rokmi.

martina2ve
27. feb 2024

Zapisla by som ho s nastupom od 3narodenin, moze nastupit pocas roka pokym to kapacita dovoli.

autor
27. feb 2024

@ibatanecnica ďakujem , takze skúsiť normálne zápis ? Aj keď v septembri ešte nebude mat tri roky? Snáď bude dovtedy plne odplienkovany lebo ešte aj to nemáme úplne zvladnute

autor
27. feb 2024

@martina2ve ďakujem , takze skúsiť normálne zápis ? Aj keď v septembri ešte nebude mat tri roky? Snáď bude dovtedy plne odplienkovany lebo ešte aj to nemáme úplne zvladnute

diewcatqoo
27. feb 2024

Tiez mam decembroveho syna. Normalne chod teraz na zapis. Ak ti ho zoberu, skus ho dat aj od septembra do skolky, aspon ten nastup bude pre vas jednoduchsi - ak by bolo zle, este nebudes v praci a mozes si prenho prist skor.

mimisram
27. feb 2024

Skús normálny zápis alebo sa dohodni s riaditeľkou či sa im niečo neuvoľní, niektoré mamičky zvyknú pri takejto chorobnosti deťom odhlásiť dochádzku keď môžu byť s nimi doma. Alebo ak nezoberú vybav si podporu na pol roka a zvyšné mesiace hold na úrade práce.

11bodka11
27. feb 2024

Moja mala teraz 3 roky a nevzali mi ju. Dala som vypoved. Ja ju nedam do inej skolky ako do nasej u nas v dedine. Pozna tu skolku, aj kamaratov ma z dediny s ktorymi tam pojde. Hned vedla je skola kde chodi syn. Ja ju na 5 mesiacov urcite nebudem davam do mesta do skolky a potom ju prehadzovat k nam, chudatko.

momusik
27. feb 2024

Teraz ju zapises a bud pojde od septembra alebo od decembra

janedoe
27. feb 2024

Ja som mala oktobroveho syna. Bola na zapis s tym, ze som napisala, ze chcem aby nastupil az v aprili (mala som novorodenca a nechcela som, aby mi k takemu krpcovi nosil skolkarske chorobove lakocinky). A teda prijali ho od aprila.

Treba ist na zapis a potom sa uvidi ci prijmu/neprijmu. Podla kapacit skolky. Niekde robia tak, ze prijju od septembra hned, niekde prijmu s nastupom prvy pracovny den po dovrseni 3 rokov. Niekde zial z kapacitnych dovodov neprijmu. V cca juli mas rozhodnutie v ruke a potom mozes riesit co dalej.

matkahelka
27. feb 2024

tiez mam decembrovu malu a s istotou viem, ze mi ju do nasej skolky nevezmu, povedala mi to rovno aj riaditelka, kedze tu vlani nebrali ani deti, ktore mali v auguste 3 roky, lebo kapacitu naplnili tymi skor narodenymi. ja zostavam doma ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov. mna vsak financie netlacia, teba ak tlacia, tak ako baby pisali- sukromna skolka, opatrovatelka

zzzuzzzu
27. feb 2024

... starsi syn je oktobrovy, cca rok a pol bol v jasliach (nastupovala som do prace okolo jeho roka a pol) a od septembra riadne do skolky (3 mal az v oktobri) ... Mladsi detto, najprv jasle, a okolo 3 rokov skolka ... Skuste podat prihlasku do skolky s nastupom od septembra a do decembra aspon vychytate adaptacny proces + pripadne skolkarske choroby, o to viac bude potom navrat do prace lahsi, drzim palce 🍀

7lenka11
27. feb 2024

Kontaktuj viaceré škôlky. Niektoré, napr v malinkých dedinách, kde je problém vôbec naplniť kapacitu škôlky, berú v januári a potom niekedy na jar. Viem, že berú aj v troch rôznych termínoch. Skúšaj, volaj.. Ak ti nič iné neostane, tak súkromná škôlka, opatrovateľka alebo hľadať si robotu, kde akceptujú home office.. aspoň na pár mesiacov🙂

anjelicek26
27. feb 2024

Syna prihlásiš,nech je na čakacke. Vždy nejaké deti nezvládnu adaptáciu alebo sa sťahujú,nejaké miesta sa objavujú aj priebežne. Dovtedy jasle ci opatrovateľka...

11bodka11
27. feb 2024

@anjelicek26 na to som sa aj ja spoliehala ze aspon jedno dieta sa neadaptuje alebo tak. No smola. Nikto neodisiel.

kris_tin257
27. feb 2024

My sme dávali do súkromnej škôlky kde chodil necelý rok a potom prešiel do štátnej 😊

13uzivatelka11
27. feb 2024

@momusik ak nebudú mať miesto, tak ho od decembra vziať nemusia..

Autorka, jedine ho skúsiť dat do súkromnej škôlky, kým sa uvoľní miesto vo vašej.

nikdenikto
27. feb 2024

Jasné, daj nástup od septembra, pripadne u nás v dedine skupinovo nastupujú deti aj od januára. Jednotlivo podľa situácie aj pocas roka.

11bodka11
27. feb 2024

@nikdenikto no len to malokde. U nas aj v okolitych dedinach len od septembra

mirkaz156
27. feb 2024

Toto záleží veľmi od lokality. Niekde berú aj 2r deti. Môj je júnový a nastúpil v septembri ako 2r. Prihlášku som si podávala medzi prvými v máji. Samozrejme že v máji mal ešte plienky aj UM

matkahelka
27. feb 2024

@mirkaz156 je uplne jedno, kedy kto poda prihlasku, pri prijmani dietata do skolky sa prihliada na vek a nie na to, kto kedy podal prihlasku. ak poda matka junoveho dietata prihlasku v prvy den a matka majoveho dietata v posledny den, najprv vezmu to majove dieta. tvojho syna vzali, lebo nenaplnili kapacitu starsimi detmi a nie preto, ze si podavala prihlasku medzi prvymi.ja si s riaditelkou nasej skolky tykam, prihlasku by som im vedela dat trebars aj hned a co z toho, ked tu mame starsie deti ako je to moje, logicky musia vziat tie starsie.

mamickalisticka
27. feb 2024

Choď na zápis a daj ho od septembra alebo nástup od januára. Veď ešte v januári dostaneš rodičak za december. A ty nástup od 1.1. do práce

siska25
27. feb 2024

Moj syn ma tiez v decembri 3 roky. Tiez este nie je odplienkovany a ani sa akosi nechysta. Ja ale zostavam s nim doma do dalsieho septembra. Mame 4 deti a dalsi 6 rocny syn ma NKS a ide do prveho rocnika. Tak s nim budem mat co robit, plus deti su vkuse chore na striedacku. Od januara napr. boli v skolke a skole vsetci traja az 2 tyzdne. Ale v tvojom pripade by som skusila zapis, mozno motyka vystreli. A ak nie, tak hladat sukromnu skolku.

11bodka11
27. feb 2024

@matkahelka ja som tiez kamoska s riaditelkou nasou a nevzala mi ju od januara ani na 4 hodiny. Povedala ze skolka za nu uz nedostane peniaze.

pondelok01
27. feb 2024

Asi je to vsade rozne, ale u nas v skolke nastupovali v septembri deticky, ktore mali potom 3. narodeniny do konca kalendarneho roka.

maris5
27. feb 2024

Riadne podas prihlasku a uvidis co bude. Ak ho nezoberu v novembri sa mozes ozvat, ci sa neuvolnilo nejake miesto. Deti prichadzaju a odchadzaju. Skus aj inu skolku. Spadova skolka neplati len pre predskolakov?

jesenzima
27. feb 2024

Mám decembrové dieťa a vzali ho normálne od septembra. Neskúsiš, nevieš 🤷