Syn bude mať 3 roky, neplatená materská? Dobrovolné nemocenské poistenie?

cica563
5. jún 2019

pekny večer prajem, syn bude mat 3 roky ja som bez prace , mam sa hlasit na urade prace, co moc koli letnym prazdninam a dovolenke nechem az nemusim na podpis alebo ist radsej na neplatenu rodicovku dovolenku a hlasit sa len na zdravotnej a socialnej poistovni. syn ide od septembra do skolky. bude platit za mna stat odvody. kolko sa plati dobrovolne nemocenske poistenie, ked chceme druhe babo musim mat 270 dni poistenia. kde sa mam informovat ci mam narok na podporu alebo davku v nezamestnanosti, dakujem

9lf9
5. jún 2019

@cica563 "neplatena RP" = zdravotna poistovna, dieta v skolke max.4hodiny
Dobrovolne NP zalezi na tebe z akej sumy ho chces platit podla toho bude vyska MD
Podpora= soc.postovna, za posledne 4r musis mat 2r odrobene pre narok

katka1981
11. jún 2019

Dievcata poradte mi prosim. 5.7. ma Benjaminko 3 roky, do MS nastupuje v septembri. V praci som sa dohodla, ze nastupim 1.10. je im to uplne jedno, ako mne vyhovuje s tym, ze nech si poriesim urady a ze mi daju neplatene volno. Volala som po uradoch. Vo VSZP napisem vyhlasenie, ze sa staram o dieta do 6 rokov a budu mi platit zdravotnu, v Socialke mi povedali, ze mi budu platit dochodkove ale nie nemocenske poistenie ale ze tie 2 mesiace nevadi, ze ved som pocas poslednych 4 rokov bola 3 roky poistena a ze co sa tyka pracovnopravneho vztahu, oni do toho nezasahuju. Nie je taka moznost, ze ma aj v praci budu brat ako cloveka na rodicovskej? Tam nedodje potom k preruseniu poistenia. Kto mi poradi?Pani ze to je na Inspektorat prace. Ale ja nejdem bonzovat, neviem ako dalej. Ak som spravne pochopila, pokial nedojde k zmene (neprejdem na neplatene volno), budem stale poistena aj v nezamestnanosti a rada by som ostala. To neplatene volno sa mi najmenej paci. Viete mi poradit? Dakujem.