Syn bude mať 3 roky a som znovu tehotná

marko2015
19. jan 2018

Dobry den potrebovala by som poradit v mojom pripade. Mam prac.zmluvu na dobu neurcitu a som uz na rodicovskom prisp. syn bude mat 3 roky 10.5 .2018 a 11.5. by som mala nastupit do prace . Prave dnes som zistila ze som tehotna a predpoklad. puorod je koncom septembra co teraz? Mam sa dat vypisat na marodku az do materskej alebo co ,ako dalej . Je este jeden fakt ze do prace by som aj tak nemohla nastupit lebo som sa odstahovala asi 100 km inde . Takze by som musela ist na urad prace . Takze prosim Vas poradte mi co mam vlastne robit a na co mam pravo a narok za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem Karin

marko2015
autor
19. jan 2018

este by som chcela dolozit fakt ze som slobodna mamicka a kedze cakam babo to viem len od dnes tak v momente ked to budem musiet oznamit zamestnavat. neviem ako sa k tomu postavy pred nastupom na prvu matersku som vycerpala vsetku dovolenku a za tie 3 roky neviem ci tam nieco budem mat lebo na vyplat.pastke je nap.dni dovolenky 50 takze neviem a ked hej tak co ist na dovolenku a potom na rizik.tehotenstvo kedze mam 42 rokov alebo co ?????????????

marko2015
autor
19. jan 2018

@vieramar dakujem Vam velmi pekne ze ste mi odpovadala precitala som si vsetko este budem musiet si to precitat viac krat je tam toho vela 😴🙂

bochnik
19. jan 2018

Ja som podobny pripad a mne tu baby radili takto : 1. Najprv oznamit zamestnavatelovi ze si tehu skor ako bude mat maly 3 roky aby ta nahodou nevyhodili
2. Vycerpat dovolenku /malo by tam aspon par dni/
3. Dat sa na PN

marko2015
autor
19. jan 2018

@bochnik dakujem aj Vam velmi pekne za vasu radu drzim Vam palce s pozdravom karin

evittam
20. jan 2018

@marko2015 Tak ako pise
@bochnik . Najskor oznamit tehotenstvo-pisomne s tym,ze si das potvrdit kopiu o prevzati. Dovolenka "nabieha" aj pocas MD. Cize vycerpat dovolenku a do nastupu na dalsiu MD ist na PN. Po ďalšej RD ak nebudeš chciet nastúpiť a budu platiť terajšie zákony tak môžeš ist na podporu a mat max.podporu. Nedaj sa "ukecat" nahodou na podpisanie dohody o skončení PP.

marko2015
autor
20. jan 2018

@evittam dakujem velmi pekne za radu aj Vam p.pekny den Karin