Strácam nárok na materské?

28. júl 2024

Ahojte. Mam otazku. Mam odpracovanych cca 10rokov nepretrzite. Teraz mi konci rodicak po 3 rokoch. Chcem ist na urad prace a potom na par mesiacov naspat do prace a budem dufat, ze sa mi podari 2.babo. pridem tou podporou o narok na druhu matersku? Budem musiet mam znova po podpore kolko odpracovane, aby som mala narok na tehotenské,matersku, rodicak. Dakujem

bublinka1426
28. júl 2024

270dni.

autor
28. júl 2024

@bublinka1426 myslela som si. Takze podporou sa mi akoze vsetko vynuluje co sa tyka naroku na md ?

bublinka1426
28. júl 2024

nie je jednoduchsie pokracovat v TPP co mas? na co chces teraz ist na podporu?

autor
28. júl 2024

@bublinka1426 lebo ju chcem minut, ked mam na nu narok.. jedine preto..
Ale kedze by som potom "musela" cakat pol roka (kym vycerpam) a potom 270dni (kym odrobim),tak to uz by bol velky rozdiel medzi detmi , tak asi kaslem na podporu

bekiinka5
28. júl 2024

A teraz tpp trvá alebo už skončil?

autor
28. júl 2024

@bekiinka5 trva.

lienka.7
28. júl 2024

@autotrka to, ze mas na nu narok neznamená, že ju musíš minuť🤦‍♀️ ty máš možnosť, nie povinnosť ísť na UP.
Vsak normalne pokračuj v PP a potom pôjdeš opäť na matersku, ked otehotnies, kde mas problém? To kvôli podpore chceš dávať len tak vypoved? A kde ta potom vezmú?

autor
28. júl 2024

@lienka.7 som zamestnana u bratranca. Dam dieta do skolky, bude nonstop chore, lebo uz teraz je nonstop chore
Davalo by mi to zmysel byt pol roka a on by ma potom vzal naspat. O to nejde. Toto nepotrebujem riesit, ani nepotreebujem na toto nazory. Moja otazka bola uplne iná

autor
28. júl 2024

@lienka.7 a minut ju nemusim, ale mozem, ked mam na nu narok, do toho ta tiez nic nie je ;)

smajliica
28. júl 2024

Nárok na podporu máš keď odpracuješ tuším 2 roky a aj tak väčšina ľudí nedá po 2 rokoch v práci výpoveď a nejde na 6 mesiacov na podporu lebo na ňu majú nárok 😅 úprimne nechápem tej logike.

autor
28. júl 2024

@smajliica ved jej nemusis chapat, ak nepoznas odpoved na moju otazku tak sa nezapajaj. Ja som mohla byt na podpore uz 5x a nebola som. A ak mi ju ides zavidiet, chod na nu aj ty. A to chcem este maximalnu si vybavit, nech vas tu aj slak z toho trafi 🙂

smajliica
28. júl 2024

Uži si ju 😉

bublinka1426
28. júl 2024

@lienka.7 presne toto som jej radila. je to lepsia istota ako po podpore hladat zas novu pracu...

bublinka1426
28. júl 2024

@lienka.7 skoda autorke odpovedat, zjavne si masti zas dalsia ruce na maximalku a uz spekuluje ako co najviac ziskat. potom ju zas bratranec zjavne zamestna a potom bude mat materske tehotenske a este aj PN.

bublinka1426
28. júl 2024

@smajliica tu vela zien nepochopis. vola sa to odrbavanie a co najviac vytazit zo systemu.

lienka.7
28. júl 2024

@autorka jaj, no však tu napis, ze chceš využiť max.podporu a nechoď okolo horúcej kaše... ďalšia "mamnatopredsanarok" pani👌
Len taka otázočka, to decko budeš mat chore iba pol roka? Potom ďalšie 3 roky už bude zazracne zdravé?
A nie, nás šľak netrafil, neboj sa. Len aby teba potom z niečoho netrafil, lebo ono vieš, karma je zdarma... 😉

bublinka1426
28. júl 2024

@lienka.7

"mamnatopredsanarok" pani👌

lienka.7
28. júl 2024

@bublinka1426 inak osobne nechapem ľudí, co akoze cielene využívajú podporu, lebo majú na nu narok? To ako fakt sú tu takí hlupáci? Ze budem dobrovolne nezamestnaná každé 4 roky ci koľko? To fakt nieto takto rozmýšľa? Vidím, že "jednoduchšie" zmyslajuce asi áno...🙈👌🤣

barborav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
28. júl 2024

@lienka.7 pocuj a este su aj taki, co to kombinuju s rocnymi PNkami, tebe totizto staci za posledne 4 roky odpracovat, dva roky, takze si to vies krasne vyskladat.
len sa pytam, ako toto cele moze jeden system dovolit, to rozdavanie Pniek.

autor
28. júl 2024

@lienka.7 fiha, ty si nejaka protivna, prec prec od takychto ludi ako si ty 🙂

autor
28. júl 2024

@barborav prosim ta, vyznas sa v tom? Alebo nevies o nejakej poradni, co v tomto vie behat? Kludne aj platenej

barborav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. júl 2024

@bublinka1426 dakujem ti za radu. Skusim pohladat nejakeho odbornika, co by mi to vedel vyskladat, aby sa to oplatilo. Nemas nejaky tip na poradnu, poradcu, cloveka co v tom "vie plavat"?

bublinka1426
28. júl 2024

tebe uz niet rady ;) si strateny pripad.

autor
28. júl 2024

@bublinka1426 preco? Lebo vidim prilezitost tam,kde ty nie? Tento stat mi to umoznuje a tebe tiez.

lienka.7
28. júl 2024

@barborav nič v zlom, ale v tomto sa mýliš. Tým, že bude nezamestnaná medzi tým, musí mať nanovo 270 dní NP. To zapocitanie z RD platí len keď prechadzas z jedného PP do druhého. Napr. pri 90 dňovych odrboch s max.materskou. Tu jej to nepomoze.
A ešte dodám, ze tu pani je jasna spelulantka, staci čítať co pise...to len tak na okraj 😉

bublinka1426
28. júl 2024

takze si odrbavacka. ;) dufam ze v totm duchu vychoavvas aj tvoje deti. potom sa necudujem ze tento stat je v takych srackach. gratulujem ti

bublinka1426
28. júl 2024

@lienka.7 ved ju zamestna zas bratranec

autor
28. júl 2024

@lienka.7 ten 90dnovy odrb s MD som tiez spravila. 🙂 ale ty asi nevies, ze to nie je lacny odrb a stoji ta skoro 5000e na odvodoch, tak sa ukludni. Ale maximalna Md bola krastna 🙂 a keby som bola taka straaaaasna odrbavacka, idem na retazovu matersku , ktora by bola opat maximalna 😀