Stále mi neprišlo rozhodnutie zo sociálky

4. okt 2022

Ahojte.Podala som si žiadosť o tehotenske a stále mi neprišlo od nich rozhodnutie.Viem že zo zákona majú na to 60dni,ale kamoškam co podali cca v rovnakom termíne už rozhodnutia prišli,dokonca jednej už ja peniaze.Moze to byt tým ze adresu zamestnavatela som udala len názov firmy a obec?nedala som tam presnú ulicu lebo som ju v rýchlosti nevedela🙄🙄mam si dnes pre istotu zavolať na socialku a doplniť tento údaj?ešte hovorím doma priateľovi,že však si to dohladajú cez google ale priateľ mi na to povedal ze to určite robiť nebudú nech si tam zavolám.Co si myslíte vy?s priateľom sme boli aj kolegovia tak sa v práci opýtal ci im to zo socialky uz prišlo na vymer a povedali ze nie...

queen_mary
4. okt 2022

Urcite si to budu googlit 😀 zavolaj tam.

marty_4
4. okt 2022

dnes im tam zavolaj. mohlo sa stat, ze to niekde zalozili alebo co, alebo sa mozno dozvies, ze uz je to spracovane. vsak nemas co stratit. ja som takto raz neskutocne dlho cakala na papier, ked som bola ocr a tiez pani papier proste niekam dala a pozabudla na to.

monika5481
4. okt 2022

Dobrý deň, mne najprv prišli peniažky na účet a rozhodnutie až neskôr, takisto aj mojej svagrine, možno by som este trosku počkala

martul
4. okt 2022

Dala si zlú adresu, čo čakáš? A teta si určite nebude gúgliť, čo a z akého dôvodu?

simca06022011
4. okt 2022

No v prvom rade k vyposovaniu žiadostí,tlačív : vzdy to treba vypísať, nik si to nebude vyhľadávat, žiadosť sa podáva vzdy vypísaná komplet. Ked tak si to vygoogli v rýchlosti ty.
K problemu, zavolat si mozes, rozhodnutia ale chodia aj neskor, je pravdepodobne ze by ta kontaktovali ak by bol problem s vypisanymi údajmi. To ako rychlo to riešia záleží aj na zamestnávateľovi, kde sídli, a aj od datumu podania asi ( min.mesiac som sa čudovala kde je pnka tak som to zistovala :D)

85miska
4. okt 2022

Ja som podala žiadosť 19.8. rozhodnutie mi prišlo 26.9. a peniaze 27.9. pri prvom synovi som podala žiadosť 3.6. peniaze prišli 14.6. a rozhodnutie v auguste niekedy.

autor
4. okt 2022

Volala som si tam baby že chcem doplniť adresu resp ulicu na moju žiadosť a povedala mi ze to je v poriadku že sa tým nemusím trápiť,hlavne je ze som uviedla zamestnávateľa..tri krát som sa jej opýtala ci tam tu ulicu predsa len nedoplni a povedala ze nie je treba..tak čakám teda ďalej..aj nič,,počkám ešte týždeň a volám tam zas🤣🤣a pochybujem ze mi už 15teho pošlú prvy príspevok nakoľko to ešte ani neposlali zamestnávateľovi na vymer..teda aspoň na firme tak tvrdia ze im zatiaľ nič neprišlo..tak neviem🤔🤔

simca06022011
4. okt 2022

a preco si sa neopytala, kedy to budu mat spracovane? hned ked si volala?
mne napr. nie vsetko posielaju na potvrdenie zo socialky /na "vymer"/, vedia si to aj v systeme uz stiahnut...

autor
4. okt 2022

@simca06022011 neviem nenapadlo ma to,😊bála som sa ze ma sfukne keďže majú na to 60 dní..nevadí počkám a keď tak zavolám o týždeň 😉

simca06022011
4. okt 2022

no tak ale ved to bolo to podstatne, co ta zaujima, urcite ta nesfukne, nabuduce to ries hned, kvoli comu volas - vybavovat telefonaty na xkrat im viac berie cas ako raz ti to pozriet. Som ti pisala, ze keby im tam adresa chybala velmi, oni ti hned budu volat na doplenie, nevolali, nechybala.