Sťahujem sa s batolaťom do zahraničia. Prídem o rodičovský?

barborka1446
28. okt 2011

Ahojte, chcem sa len poradit, a podozvedat nejake informacie ohladom stahovania s batolatom. Mam trvaly pobyt na SR, platim si zdravotne poistenie, na matersku nemam narok, budem odoberat len rodicovsky prispevok, rodit budem na SR. Problem je v tom, ze by sme po porode chceli tak do dvoch mesiacov odcestovat za oteckom dietata ( nie sme zosobaseni ) za hranice SR. Mam take informacie, ze treba navstevovat pravidelne po porode detske poradne u pediatra. Ak po dvoch mesiacoch vyberem kartu od doktora, prejdem hranice s dietatom, najdem doktora v zahranici,nebude mi uz SR vyplacat rodicovsky prispevok,lebo som za hranicami,hoci s trvalym pobytom na SR? Mozno je to cele hlupe,a zotriete ma jednou odpovedou,ale tak ziadalo sa mi to opytat.Dakujem 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_pn
28. okt 2011

@barborka1446 resp. dieta sa musi zdrziavat na slovensku. a ako chces najst tam lekara? das sa socialne poistit?

barborka1446
autor
28. okt 2011

@janka_pn
@fidka79
no lebo mam kamosku, ktora takto je v zahranici a teraz planovali babatko, tak si zaplatila dokonca DNP, aby mala aj matersku okrem rodicovskeho prispevku a v pohode .. Ma teraz 2rocneho chlapceka, teraz nedavno otehotnela a je v pohode. Tak ako pri prvom babu tak aj pri druhom bude v zahranici poberat peniazky zo Slovenska. Preto ma zaujimalo, ako to spravit, aby mi na to neprisli.

janka_pn
28. okt 2011

@barborka1446 tak asi tam nie je nikde hlasena 😕, ved sa opytaj kamosky 🙂

sisaha
28. okt 2011

@barborka1446 no ja neviem, ale nie som si ista s tym, co je tu popisane..Ak po dvoch mesiacoch zmeni lekara zo SK na zahranicie, co s tym ma rodicovsky prispevok??? Ja neviem o tom, ze by moja pediatricka podavala nejake hlasenie, kde sa zdrzujem?? A co maju spolocne navstevy pediatra so samotnym rodicovskym prispevkom? ved to je moja vec, kde sa s dietatom zdrzujem..
@fidka79 podla ktoreho konkretneho zakona to je?

sisaha
28. okt 2011

@janka_pn ved zakladatelka pise, ze trvaly pobyt ostava na SK.

janka_pn
28. okt 2011

@sisaha tato diskusia prebieha v inej teme...

sisaha
28. okt 2011

@janka_pn uz som zistila 😅

macamac
28. okt 2011

založila si tému 2x 😉