Spomenul vám gynekológ, že máte nárok na tehotenský príspevok?

dadka1234554321
5. okt 2022

Ahojte, docitala som sa že od ukončenia 1. Trimestra mám nárok na tehotenský príspevok , a však chcem sa spýtať Vás … Vás gynekolog Vám to spomenul ? Pretože mne zatiaľ vôbec a je mi blbe sa nato pýtať keďže niesom žiadny sociálny prípad , ale tak každá tehotná žena ma nato nárok .

tinkavvv
5. okt 2022

@dadka1234554321 preco blbe? Normalne ho popros o vyplnene tlacivo na tehotensky prispevok. Mne ho potvrdzovala sestricka.

tajly
5. okt 2022

Je uplne jedno z akej socialnej skupiny si, pekne si popros o vyplnenie tlaciva, mas na to narok

basska_b
5. okt 2022

Ja som to sama spomenula pri navsteve v 12+1 a sestricka ze ano ano a potom sa zhacila, ze az ked bude ukonceny 13tt. Preto mi to nedala este automaticky. Akoze, moze sa stat, ze ak ste nahlasovali do tehotenakeho preukazu ze nezamestnana, ze si myslia, ze nemate narok

hederamonstera
5. okt 2022

Moj spomenul, resp.sestricka. Ani matersku ci rodicak nebudes brat, lebo nie si socialny pripad?😂
Narok ma na to len zamestnana zena

lucka_ke
5. okt 2022

každá tehotná nemá nárok, len tá, ktorá splní podmienky

katarinaba
5. okt 2022

Nie kazda tehotna ma na prispevok narok. Ak nan narok mas, normalne poziadaj o potvrdenie.

jankasamulko
5. okt 2022

@dadka1234554321 ja som si tiez vypytala sama tlacivo. Sice som stale na to zabudala a spomenula si na to u neho az po dvadsiatom tyzdni, ale nebol s tym vobec problem a doplatili mi. On nema odkial vediet ci mate alebo nemate narok

sasanka605
5. okt 2022

Mne nie, normalne som sa ho opýtala ze som citala o niečom takom a vypísal tlačivo. Bolo to nejak v 17tyzdni dovtedy som aj zabudla na to.

petamich
5. okt 2022

uprimne si nemyslim, ze to je povinnost gynekologa alebo sestricky 🤷‍♀️ ved oni netusia ci mas alebo nemas narok na tu ktoru davku, ja to vnimam ako moju zodpovednost, aby som si odsledovala na co mam narok, ano niektori lekari rozdavaju tlaciva automaticky a ini skratka nie, tak treba povedat sestricke, ze chces tlacivo na tehotensky prispevok a isto ti ho da 🙂 a nema to nic spolocne so socialnym pripadom, ked raz mas narok tak mas narok

lu_si_lusi
5. okt 2022

@dadka1234554321 áno sestrička mi povedala aj mi dala tlačivo na tehotenský príspevok

martinkatinka
5. okt 2022

Gynekolog ma len potvrdit papier, inak nema ako sledovat ani vediet, ci mas ci nemas narok. Dokonca to ani nie je jeho povinnost ti to "spominat".

veronika3110
5. okt 2022

@dadka1234554321 nie nespomenul, pýtala som si potvrdenie sama hned na poradni... ani by mi nenapadlo hanbiť sa pýtať lebo nie som sociálny prípad...

veronikaszabova
5. okt 2022

@dadka1234554321 vcera som bola na poradni, 13tt. Sestricka mi pri odchode do ruky dala papier na tehotenske. Popravde, ja som aj na to zabudla 🙂

chadkroeger
5. okt 2022

KAŽDÁ tehotná žena na to NEMÁ nárok. Musíš spĺňať podmienky.

tosomja
5. okt 2022

Mne sestrička dala sama papier, ani sa nepýtala či mám nárok či nie.

nika11103
5. okt 2022

Už ti baby pekne napísali .. a hlavne žiadny sociálny prípad pýtaj sa tie peniažky si zaslúžime . Mne sa to veľmi páči že zaviedli takýto príspevok kto to bol kristufkova či trepem ?

lucii54
5. okt 2022

@dadka1234554321 kedže som to aj ja asi pred dvoma týždnami riešila napíšem ti, tlačivo na tehotensku dávku ti má dať gynekológ - toto tlačilo nieje verejne dostupné čo som sa dočítala , v 13TT.. s tým že musíš mať odrobených 270 dní 🙂 .. tlačilo zanesieš na sociálnu poisťovnu a oni to posúdia 🙂

natalala
5. okt 2022

@dadka1234554321 ja som si to tlacivo uplne zabudla vypytat a sam od seba ho nedal. Najblizsie idem v 17tt, tak si ho vypytam.

226lenka
5. okt 2022

Nie každá tehotná má na tehotenský príspevok nárok

zuzinka888
5. okt 2022

Preco by ti to malo byt blbe pytat si vuac ako 200€/ mesiac - ak mas narok? Je to sice nova davka a lekar nemoze tusit ci splnas podmienky. Ale ja som sa normalne opytala ako je to s tym potvrdenim a hned mi ho aj dal. Apropo- keby ti v obchode nablokovali o 200€ viac tiez by ti to bolo blbe- a neozvala sa aby si nebola za socialny pripad? Nabuduce popros sestricku ak mas narok nech ti to potvrdi- ze si na to zabudla. Vyplatia ti spatne.

darijja
5. okt 2022

@dadka1234554321 mna sa sama opytala sestricka, ci uz mi dala tlacivo.. ale ak si ukoncila uz 13tt, tak si to vypytaj aj sama. Skor ti to nedaju.

zuzi0911
5. okt 2022

Idem si pýtať den pred 17tt 😄naposledy som bola u dr v 11tt čiže mi to ani nenapadlo a ani mi nič nehovoril