Spĺňam podmienky k príspevku pri narodení dieťatka?

vrbik
26. mar 2020

Ahoje. Prosím vás, ako je to s príspevkom pri narodení? 🙂 Na internete som čítala, že od 4 mesiaca musíš pravidelne navštevovať poradňu. Avšak my sme to zistili až v 5 mesiaci tehotenstva. Myslíte, že automaticky prichádzam o tento príspevok? Alebo je to na dohode? Ďakujem🙂

veronikaszabova
26. mar 2020

@vrbik ano, prides o tento prispevok. Nie je to na dohode s lekarom.

acer11
26. mar 2020

@vrbik podľa toho,akého máš lekára...ja poznám prípad kedy to neriešil ako problém-stáva sa...dá sa to vysvetliť 😉

veronikaszabova
26. mar 2020

@acer11 lekar spatne do karty nevie poznacit kontroly, testy v tretom mesiaci, krv,... atď.
Tym padom ako moze potvrdit papier, ze od 4 mesiaca navstevovala gynekologa?

evittam
26. mar 2020

@veronikaszabova Ale lekar na tlacivo len potvrdzuje ze riadne návštevovala poradne. Nikde nepise od ktorého mesiaca. Cize ak to potvrdi tak je to v poriadku.😉

basska_b
26. mar 2020

Tak áno, doktor tam dáva svoj podpis, že sa riadne zúčastňovala poradni, akože teoreticky by si vedeli v zdravotnej poisťovni overiť, že v 4. mesiaci tam nebolo nič na poisťovňu fakturované, porovnávať to s terminom pôrodu, no ale to by museli neviem ako rátať, veď termín poradne niektorý lekár da v strede 4. mesiaca, niektorý na jeho začiatku, termín pôrodu je tiež taký orientačný.
Tam ide o to že od 4. mesiaca, lebo vtedy žena už cíti pohyby a žiadna žena, ani taká, čo nemala cyklus napr. kvôli kojeniu staršieho dieťaťa, už nemôže si "nevšimnúť", že je tehotná. Podľa mňa ti to lekár bez problémov potvrdí a vieš si to aj obhájiť

veronikaszabova
26. mar 2020

@evittam ja to chapem, ale kamoske to nepodpisal, lebo prisla v 5m ( zistila to v 4,5m... menzes pravidelny, nic nenasvedcovalo tehotenstvu) - ze keby ho kontrolovali, tak by to mohli zistit a mal by problem.
Preto som napisala to, co som napisala - zo skusenosti znamej 🙂

valeria1920
26. mar 2020

Ja som tiez sla tusim az v 4.al 5. Mesiaci a na konci ked som na tennpapier potrebovala potvrdenie od lekara tak mi ho sestricka za 20€ dala.. vraj musi byt kryta ha ha ha

vrbik
autor
28. mar 2020

dakujem dievcata, tak asi to skusim prebrat s mojou doktorkou.. dakujem za vsetky rady! aspon vidim, ze sa to mozno este da 🙂