Spätné vyplatenie rodičovského príspevku

vivi1984
15. máj 2019

Dobry vecer, chcela by som sa spytat, ci je mozne spatne vyplatit rodicovsky prispevok. Narok nan mi vznikol po skonceni riadnej MD 15.12.2018. Zial, chybnou informaciou, ze vyplatenie rodicovskeho prispevku prebehne automaticky, som si on zabudla zaziadat a zistila som to az teraz, ze mi peniaze na ucet nechodia( ano viem, moja chyba, no zial riesila som vazne zdravotne problemy) Dakujem za odpoved

evittam
15. máj 2019

@vivi1984 Polroka spätne vyplatia. Takze cim skôr ist podat žiadosť na UPSVaR. Len pre zaujímavosť kto ti podal tu informaciu?

vivi1984
autor
15. máj 2019

@evittam dakujem, u nas v praci pani na mzdovom oddeleni

evittam
15. máj 2019

@vivi1984 Velmi "vzdelana" osoba......

vivi1984
autor
15. máj 2019

@evittam no ale nemozem nadavat, moja chyba. Clovek si ma veci kontrolovat

evittam
15. máj 2019

@vivi1984 Tak to uz je tvoja chyba ze si uverila tomu že sa deje nieco automaticky.😉 To ani rodinne prídavky nepoberás? A co príspevok pri narodení dieťaťa?

vivi1984
autor
15. máj 2019

@evittam rodinne pridavky ano aj prispevok som dostala. Tak asi by som rada zila v state, kde netreba stokrat nosit kopiu rodneho listu, sobasneho listu a minat tony papiera na ziadosti o ziadosti atd :D

evittam
15. máj 2019

@vivi1984 Tak to bohuzial. A sobasny list k žiadosti o RP nepotrebuješ.

carduelis
15. máj 2019

O RP sa dá požiadať najneskôr do 6 mes po narodení, neviem či aj 6 mes po MD, radšej to rieš čím skôr. Potrebuješ k žiadosti doložiť zo sociálnej poisťovne papier, že si poberala materskú.

evittam
15. máj 2019

@carduelis Ano, vyplácajú polroka spätne od nároku. Ako som uz uviedla vyssie.

slenky
15. máj 2019

Presne ako vyssie pisali. Pol roka spatne. Akurat som tam bola nedavno, tiez som.mala mylnu informaciu ze nemozem poberat rodicak ked robim 😂 no co uz, my sprosti sa ucime na vlastnych chybach 😁😅

vivi1984
autor
16. máj 2019

@slenky dakujem. Ja len nechapem, preco dookola musim dokladat rodne listy a vyplnat milion rovnakych udajov, ked uz maju vsetko zaevidovane. A to o ochote tych milych dam na uradoch ani nevravim :D

slenky
16. máj 2019

@vivi1984 boooze ani nevrav!!!! uz sa to sice zlepsuje, ale ta byrokracia je u nas stale neuveritelna! Niektore zenske na uradoch sa tvaria ako keby si ich obtazovala uz len svojou pritomnostou 🙄

vivi1984
autor
16. máj 2019

@slenky najlepsie je, ked ta poslu si spravit dalsiu fotokopiu a meter od pani je kopirka:D

myshela
1. jún 2019

Ahoj, prosím ta vybavila si to?? Môj muž mi hovorí, že áno prišiel rodičak..a to chodili iba prídavky.. 11.1 mi skončila MD.. Takže hneď v pondelok nabehnem na upsvar..

evittam
1. jún 2019

@myshela Ano vybavis to. Tak ako sme pisali.

vivi1984
autor
3. jún 2019

@myshela pred 14 dnami som tam zaniesla papiere a pani sa tvarila, ze o.k a mne MD koncila skor, takze malo by to fungovat 🙂

myshela
3. jún 2019

Bola som dnes, všetko ôk 🙂

enssssss
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enssssss
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myshela
27. jan 2021

@enssssss vratili

enssssss
Autor odpoveď zmazal
Zobraz