Som tehotná a črtá sa mi nová práca. Ako sa mi vypočíta materská?

8. apr 2021

Dobry den
Chcela by som sa poradit. Sikuje sa mi nova praca , praca na kt.som dlho cakala ale som tehotna. Zamestnavatelovi to nevadi lebo chce aby som pre neho pracovala (koli cudzim jazykom kt.ovladam) ze kludne pocka aj po materskej ale ze ak by som chcela mozeme zacat uz teraz hned 😂Vyhoda je mzda. Mam odpracovanych cca 2 roky na dohodu kt.by som ukoncila. A zaujima ma ze ak sa zamestnam teraz v tejto novej praci ci sa mi bude nieco pocitat aj z novej prace. Nastup na MD by bol cca v polke jula. Neviem ake su tu pravidla na SVK zila som dlho v zabranici.Dakujem

ivkazba
8. apr 2021

Ak bude nový PP trvať aspoň 90 dní bez PN a OČR, tak sa ti materský príspevok bude počítať z nového zamestnania. Inak z pôvodného.

autor
8. apr 2021

@ivkazba to vazne ? tak to neviem ci bude tych 90 dni ale nemam co stratit v tom pripade. Dakujem Lebo som rozmyslala,ze ci pockat az po materskej.

ivkazba
8. apr 2021

Ráta sa 90 dní poistenia, čiže kalednárne dni, nielen pracovné.

autor
8. apr 2021

@ivkazba dakujem za odpoved.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirka9
8. apr 2021

super, tiež práve niečo podobné riešim, len s tým rozdielom, že chcem aby mi zvýšili plat na tú dobu čo treba aby som mala vyššiu materskú. čiže tým pádom mi stačí keď na tých 90 dní budem mať vyššiu. to je celkom super, s tým budú súhlasiť 🙂

ivkazba
8. apr 2021

@sirka9 nie nie, tých 90 dní platí v prípade, že ide o nového zamestnávateľa. Ak pôjdeš tento rok na materskú a máš minulý aj tento rok toho istého zamestnávateľa, tak sa ti materské bude počítať z príjmu za rok 2020, že ti teraz upravia plat teda na to nebude mať vplyv. Musela by si zmeniť zamestnávateľa. Jedine že ti teraz zvýšia plat a na MD pôjdeš až v roku 2022, vtedy sa ti bude počítať z príjmu za rok 2021.

sirka9
8. apr 2021

@ivkazba aha, tak to je blbe. na MD teoreticky nástup november .este šťastie, že má moja šéfka tri firmy 🙂 takže sa mi to môže podariť. to by bolo super 🙂 ďakujem za vysvetlenie, konečne som to pochopila

autor
8. apr 2021

@ivkazba a to normalne staci tych 90 dni ? az mi to je zvlastne,ze to teda takto sa da. A este otazocka tych 90 dni uz musi byt zaplatenych pred podanim ziadosti ? lebo ako PP bude trvat ale teda to nebude este zaplatenych 90 dni ale len nieco cez 70 ale samozrejme,ze to bude viac do tej materskej ako 90. Len uz po podani ziadosti.