Som povinná oznámiť ďalšie tehotenstvo zamestnávateľovi, keď som ešte na rodičovskom?

47katka47
13. okt 2024

Dobry den,
Rada by som sa opytala, ako prosim spolupracuje urad so zamestnavatelom v pripade:
Ak som na rodicaku a som tehotna( zamestnavatel to este nevie)- a ci je povinnost mu to oznamit ked som na rodicaku?

Ci sa to ku zamestnavatelovi ( prip. jeho uctovnicke) dostane ak podam ziadost o tehotenske?

PS: Samozrejme, ze to mam v plane oznamit ale z viacerych dovodov by som to radsej o trosku neskor ako tieto dni kedy uz ziadost o tehu mozem podat.

Vopred dakujem

klarissa25
13. okt 2024

A čo sa zmeni na tom keď to bude vedieť hneď alebo neskor ?

petamich
13. okt 2024

Ano k zamestnavatelovi sa to "dostane", kedze bude Socialna poistovna ziadat o potvrdenie vymeriavacieho zakladu.

denisa_deniska
13. okt 2024

@47katka47 bude vedieť cez SP, až potom ti ho vôbec schvália

ewka943
13. okt 2024

Ja som presne preto posielala žiadosť o tehotenske neskôr. Až ked som oznámila do prace tak som zároveň aj posielala žiadosť do SP. Oni to vyplatia aj spätne takže tam problém není. Ale vedela som ze kvôli platu budú kontaktovať zamestnávateľa.

47katka47
autor
13. okt 2024

@ewka943 super dakujem 🙂

47katka47
autor
13. okt 2024

@ewka943 dakujem 🙂 cca v kt.mesiaci ak sa smiem spytat?
Ja som chcela pre dalsie testy co nas cakaju pockat do 20. tt ale to uz mozem rovno pockat na morfologicky UZV cca medzi 20-22.tt

ewka943
14. okt 2024

@47katka47 ja som mala dosť komplikácie tak som sa bála co bude. A cca v nejakom 18tt som poslala vtedy sa na chvilu vsetko zlepsilo. Ze keď by sa aj niečo stalo tak stále tehotenske mam nárok a o tehu budú vedieť len na hr a max nejaký manažéri.