Som na rodičovskom príspevku a som tehotná. Ako postupovať?

zuzm
1. nov 2012

Milé mamičky.
Viete mi niektoré poradiť,ak ste si tým už prešli?Momentálne riešim asi to,že čakáme druhé babatko.Prvé sa nám narodilo v rokuv maji 2010 a som s malým na rodičovskom príspevku keďže som predtým nepracovala a šla som nan z uradu prace.Teraz čakame babo 4.2.2013 a potrebovala by som poradiť aky je postup,ze ci mam ist zas na urad prace to nahlasit,ak som chodila sa podpisovat...alebo ake papierovacky mi treba stihnut do porodu.Všetkým vopred dakujem 🙂

adriana1980
1. nov 2012

Ahoj.2 týždne pred termínom pôrodu nastúpiš na materskú,ktorá sa nahlasuje na soc.poisťovni a s tým dokladom pôjdeš na úrad práce,soc.vecí a rodiny,aby ti zastavili rodičovskú dovolenku z dôvodu nástupu na materskú.

zuzm
autor
1. nov 2012

@adriana1980 takze uz nemusim ist zas na urad prac,len rovno do socialnej poistovne a tak to nahlasit....a potom tie ostatne veci,ako prispevky uz riadne na urade prace,soc.veci a rodiny..???A dakujem za odpoveď🙂

gubcikova
1. nov 2012

@zuzm skús sa opýtať na uráde práce sociálnych vecí a rodiny kde vyplácajú rodičkovský.môžeš aj dokonca im napísať len email ako postupovať.