Som na materskej. Môže byť manžel so mnou doma?

apoloma
18. nov 2011

ahoj dievcata chcem sa vas spytat a hlavne tych co uz takto boli na materskej a muz bol snimi na ocrke lebo neni som si ista ci sa to da...jedna sa nam o to ze asi cca o 5t budem rodit a manzel by bol uz pred porodom somnou nejaky cas doma nakolko pracuje dalej tak aby stihol dobehnut)) uz som sa informovala a viem ze pocas materskej neozem byt zaroven ja aj na pnke ale muz moze v podstate si v praci vybavit ocr somnou nie??on sa na to pytal aj u nich pravnika a ten mu povedal ze sa to da ale musi to napisat odborny lekar nie ziadny obvodak!!mate uz stakymto niecim skusenost??diki

lucia.kl
18. nov 2011

ahoj. určite sa ešte nejaká baba ozve, ja hlavne k tomu že počas materskej môžeš byť PN - to pravda nieje, na PN môžeš byť len počas RD a to len v tom prípade, že si bola DNP
muž by mohol s tebou ostať na OČR ale tiež len max. 10dní, potom by musel prerušiť nejaké dni odrobiť a začať znova, alebo po tých 10 dňoch novú očr ale z inou diagnózou.. alebo po tých 10 dňoch už na neplatenej očr...

zuzka38
18. nov 2011

da sa to, so mnou na konci materskej bol manzel OCR.. nam to pisal obvodak uplne v pohode, preco by to musel pisat odborny lekar? ved standardne vypisuje ci PN alebo OCR ten ktory lekar, cize to vypise manzelov obvodak na teba.. aspon u nas to tak bolo 😉