Škôlka a rodičovská dovolenka

stanka8877
24. jún 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, v septembri nastupuje dcéra do škôlky, v novembri bude mať 3 roky. Mám nárok na rodičovský dovolenku až do novembra aj keď bude dcéra v škôlke? Viem, že mám nárok na rodičovský príspevok ci budem v práci alebo nie, zaujíma ma iba rod. dovolenka. Za odpovede vopred ďakujem.

evittam
24. jún 2020

@stanka8877 Ano máš ci na RP tak aj na RD do 3rokov veku dieťaťa

romanka_369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
24. jún 2020

@romanka_369 RD nie je mozne poberat

romanka_369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
24. jún 2020

@romanka_369 Nie, do 3rokov dieťaťa poberas RP t.j.rodicovsky prispevok a mas narok na RD pokiaľ si zamestnana t.j.na rodičovsku dovolenku. Skus si ujasnit pojmy podla zakona. 😉

romanka_369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
24. jún 2020

@romanka_369 Ale iste. Ale skus konecne pochopit ze sa neda poberať RD. Poberas RP. Ci nadskocime?😀😉

romanka_369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
24. jún 2020

@romanka_369 Napisala si, ze si poberala RD na to som reagovala a dovolila som si ta opraviť ze RD nie je mozne poberat. To je vsetko.

veronikaszabova
24. jún 2020

@evittam myslim, ze nechape, co sa jej snazis vysvetlit.

romanka_369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
24. jún 2020

@veronikaszabova Evidentne podla toho ze to vsetko zmazala a zase je clovek za debila lebo vyzerá ze sa rozpráva sám so sebou.😂😂😂👍

veronikaszabova
24. jún 2020

@evittam boze, kukam ze to pomazala 🤣🤣 asi pochopila, ze napisala hlupost.

romanka_369
24. jún 2020

@evittam nie, ale keďže som zamenila jedno slovicko a cize sme sa nepochopili uz tu zo mna robite debila a to ja fakt nepotrebujem👍..

veronikaszabova
24. jún 2020

@romanka_369 sak evittam ta len upozornila, ze RD sa poberat neda. Ty si sa snazila obhajit hlupost, co si napisala. Za to si to nemusela mazat.

stanka8877
autor
24. jún 2020

Ďakujem krásne za odpoveď , ešte by som mala otázku, 15. novembra mi vznikne nárok na materskú, mohla by som tie 2 týždne 1.11 - 15.11. vykryť PN? Keďže nárok na dovolenku už v práci nemám kvôli vyčerpaniu.

evittam
25. jún 2020

@romanka_369 Ja som z nikoho debila nerobila. Len som ta slusne upozornila. Stačilo napisat to čo teraz. A nie dookola obhajovať že máš pravdu ked si ju nemala. Pekny den.

evittam
25. jún 2020
lusyc
22. mar 2021

@evittam môžem sa prosím opýtať v tejto diskusii? Dcérka má budúci rok vo februári 3 roky. Chcela by som ju teraz prihlásiť do štátnej škôlky od septembra, neviem, či ju zoberú, ale ak áno, môžem ostať doma na RD do 3 rokov a ona v škôlke aj s poobedným spánkom? Predpokladám, že dcérka bude týždeň v škôlke, dva týždne doma so soplami, preto by som začiatky ešte chcela byť doma na RD. A keď ju nezoberú, mám nárok na nejaký príspevok na súkromnú škôlku, keď pojdem od februára do práce? Lebo tá sa platí aj tak, keď je dieťa doma, a to je riadny nápor na peňaženku, ešte aj šéfka mi to dá pocítiť..
Ďakujem veľmi pekne.

veronikaszabova
22. mar 2021

@lusyc evittam uz nie je na MK

"Chcela by som ju teraz prihlásiť do štátnej škôlky od septembra, neviem, či ju zoberú, ale ak áno, môžem ostať doma na RD do 3 rokov a ona v škôlke aj s poobedným spánkom?'
Ano, moze byt na cely den. RP dotanes v plnej vyske

"". A keď ju nezoberú, mám nárok na nejaký príspevok na súkromnú škôlku, keď pojdem od februára do práce? ""
Ano, prispevok je, no prides o RP. Vyplaca sa len do 3r dietata

lusyc
22. mar 2021

@veronikaszabova ďakujem veľmi pekne za rady a odpovede. Na nete je toho veľa napísané, ale pravdupovediac nebola som si istá, či tomu dobre rozumiem. Ak mi ju teda zoberú od septembra do škôlky, môže tam byť do poobedia a ja môžem ostať ešte doma na RD, dostanem RP a od februára pôjdem normálne do práce. Snáď aj imunita už bude lepšia. Ak ju nezoberú, tak súkromná škôlka od februára, ja do roboty, lebo už bude mať tri roky, ale už bez príspevku na škôlku.