Škôlka a predĺžený rodičovský príspevok

22. máj 2024

Dobrý večer,

prosím viete mi niekto poradiť ako to funguje keď dieťa ešte nemalo 3 roky a vzali by ju od septembra do škôlky? Ja som do decembra na rodičovskej. Môže ísť v takom prípade do škôlky na celý deň alebo na pol dňa? Hlásim niečo ÚPSVaR? A môžem si potom v decembri požiadať o predĺžený RP zo zdravotných dôvodov dieťaťa?

Ďakujem za všetky odpovede

zuzkaa1991
22. máj 2024

Ak je rodicak plateny(dostavate peniažky) dieta moze ist na celý den vy do roboty aj do 3r alebo do 6r ak ma zdravotný problém

Ak zena je na neplatenom rodicaku do.6r dieťa len na 4hod a zena nemoze pracovat ;)

veronikaszabova
22. máj 2024

Ano, moze ist na cely den a ty budes poberat stale do decembra RP ( ked dovrsi 3r, poziadaj o predlzeny - ak ma stanovenu diagnozu)

autor
22. máj 2024

@zuzkaa1991 ďakujem, tak som to správne pochopila

autor
22. máj 2024

@veronikaszabova ďakujem, lebo už mi z rodiny tvrdili niečo iné a zneistili ma, keďže som si to predtým čítala

zuzkaa1991
22. máj 2024

Aj mne bolo povedané ine veci volala som. Úrad a vysvetlila mi pani. Ked divne to bolo....ale bolo pocas covidu som mala pandemicky a potom presla som na predlzeny zo zdrav. Dietata do 6r. Ale posledne 3mes som pracovala kedze soom si nasla pracu aj zdrav stav zatiaľ sa zlepšil ;)