Rozhodujúce obdobie pre výpočet materskej dovolenky

ina7
1. jan 2021

Som zamestnaná, aktuálne na RD. Na materskú nastupujem mesiac po skončení RD, nevyšla mi reťazová materská. Viete mi poradiť z akého základu sa mi bude počítat materská? V roku 2020 mam odpracované 4 pracovné dni, bude to z roku 2020 alebo z mzdy za čas medzi koncom RD a nástupom na MD (cca 35 dní) ?

zalka
1. jan 2021

z roku 2020

ina7
autor
1. jan 2021

@zalka na 100%? Ja teda v to dúfam, preto som použila ten tip od Mihala a nastúpila na 4 dní do prace v decembri.

zalka
1. jan 2021

@ina7 držím palec aby vyšlo a nemala si tam žiadne víkendy ani sviatky čo sa týka tých 4 dní .. lebo to by ti VZ znížilo

ina7
autor
1. jan 2021

@zalka nemala, pondelok až štvrtok som dala. Hádam to vyjde, celkom dosť veľký rozdiel mi to spraví.
Ďakujem za odpoveď. Ešte jedna pod otázka.
Materskú vypočítam zhruba tak, ze hrubú mzdu vydelim 21, (lebo dovolenka), vynasobim 0,75 a mam dennú materskú?

zalka
1. jan 2021

@ina7 nie ved hrubú mzdu za december čo dostaneš v januári vydelíš 4 dnami .. prečo 21?

ina7
autor
1. jan 2021

@zalka hrubú mzdu mesačnú na papieri co mam, vydelim 21 pracovnými dňami decembra a vyjde mi DVZ a z toho 75%. Zle počítam?

zalka
1. jan 2021

@ina7 no rieš to skôr s hodinami budeš to mať presnejšie ...

ina7
autor
1. jan 2021

@zalka mam klasika 40 hodinový týždenný. Zase ja to nepotrebujem na euro presne, len keď som to takto pre počítala, tak mi to vyšla prekvapivo vysoká suma. Až moc dobrá aby bola pravda, tak sa uisťujem 😁

zalka
1. jan 2021

@ina7 ak ťa zamestnávateľ prihlásil pondelok a odhlásil štvrtok ... tak je to reálne
ak by ťa prihlásil sobotu tak tá suma taká veľká nebude ...

ina7
autor
1. jan 2021

@zalka boli sme tak dohodnutí, tak dúfam ze to tak reálne spravili. Asi uvidím až keď mi príde výpočet priamo zo SP.