Rozhodnutie o predĺženi rodičovskej zo zdravotných dôvodov - odpoveď

tutanchamon79
22. júl 2022

Chcela by som sa opýtať akým spôsobom a do kedy cca dostanem odpoveď z úradu ci schválili alebo neschválili predĺženie rodičovskej zo zdravotných dôvodov. Čítala som, že na rozhodnutie majú 30 dní od podania žiadosti ale niekde v diskusiách som sa dočítala ze čakali aj 6 týždňov. Mate prosím s tým skúsenosti?

zuzkaa1991
22. júl 2022

@tutanchamon79 maju 60dni sa mi zda....mne dosli penazky skôr ako rozhodnutie ale zas som mala znamu takze ona videla v pc ci mam alebo nie....ak.pridu naprm 16.8. Mame schválene

horalka1986
22. júl 2022

30 dni na jedno, 30 dni na druhe. Oni maju casu dost. Mne volala teta z UPSVaR na 40ti den, ze mi to schvalili a poslu mi papiere. Tie dosli o dalsi tyzden.

veronikahuli
22. júl 2022

@tutanchamon79 ja som čakala 45 dni na odpoveď, nepriznali mi... Ak sa chceš odvolať, musis podat znovu žiadosť o rodicak tak budes tiez cakat aspoň mesiac kym ti ho zamietnu aby si sa ma mohla konecne odvolať, a na odpoved som cakala tiez cca 40 dni

tutanchamon79
autor
23. júl 2022

@zuzkaa1991 ďakujem veľmi krásne za odpoved

tutanchamon79
autor
23. júl 2022

@horalka1986 pls co znamená 30 dní na jedno a 30 dní na druhé. Co je to druhé? Zaslanie odpovede?

tutanchamon79
autor
23. júl 2022

@veronikahuli, ale ja by som medzi tým ala nastúpiť do práce, to už novú žiadosť ani nestihnem podať. Ach jo. Ja som to podala v predstihu, čiže podľa peňazí to ani ne zistím, lebo mi stále chodí normálna rodičovská do 3 rokov. Čiže voči tej prvej žiadosti sa nemozem odvolať, len pri druhej?

horalka1986
23. júl 2022

@tutanchamon79 30 dni maju na posudenie stavu a dalsich 30 na vyjadrenie.

tutanchamon79
autor
23. júl 2022

@horalka1986 vďaka za odpoveď 👍

schanel85
3. nov 2022

@horalka1986 Môžem sa Vás prosím opýtať,ak príde posudok, že schvaľujú žiadosť pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa, ktorý bol podaný mesiac pred dovŕšením 3 roku veku dieťaťa, pokračuje rodičak na účet automaticky?Lebo som počula,že aj keď schvália, musí sa nanovo podať žiadosť o rodičovský príspevok s komplet všetkými tlacivami ako keď ziadate do 3 rokov.A, že už nechodí hneď rozhodnutie,ale len ten schválený posudok🤷. Alebo ako to vlastne teraz je? Môžete poradiť?

nelly360
3. nov 2022

@schanel85 je to tak znovu sa všetko vypisuje, mne rozhodnutie dala osobné na úrade a volala my domov nebol to ani mesiac a už malá vytlačené papiere

schanel85
3. nov 2022

@nelly360 fuu to vážne 🙈 Čiže musím čakať na papier ak teda uznajú predĺženie, čo je samozrejme otázne, podať znova žiadosť o rodičovský príspevok plus teda ten posudok a čakať na rozhodnutie? Len mne v decembri začiatkom končí rodičak normálny,zamestnacom nie som, keďže nebudem zrejme vedieť ešte na čom som, tak sa mám hlásiť na úrad práce do evidencie? a potom keď príde rozhodnutie, že náhodou uznávajú zase odhlásiť? Mám pocit, že čím viac to,,vylepšujú,, tým je to komplikovanejšie.u prvého dieťaťa s tým takéto patálie neboli.

horalka1986
3. nov 2022

@schanel85 tu mas presny postup. http://www.predcasniatko.sk/predlzeny-rodicovsk... Ale mala si to odovzdat vsetko spolu, aj so spravou od lekara. Skoda.

schanel85
3. nov 2022

@horalka1986 idem to podávať len zajtra, keďže len dnes mi dr dala vypísané papiere .Mám vypísanú žiadost od doktorky, na posúdenie zdr.stavu.plus kópie zdravotnej dokumentácie.A to mám zaniesť na úrad.čiže čo mám k tomuto ešte pridať, hneď rovno žiadosť o RP,plus vyjadrenie o bydlisku a všetky tie tlačivá? Toto čo mám idem dať posudkovej,u nás je to ina budova vedľa upsvar,ale patrí k nim.uz som z toho mimo 🙈

horalka1986
3. nov 2022

@schanel85 všetko co mas v tom linku im daj. Ja som to mala v jednej kancelarii, ale nemyslim si, ze sa tam bude nieco lisit. Co sa tyka vyjadrenia, tak posudok mi chodi na mail a rozhodnutie par dni po nom do schranky.

schanel85
3. nov 2022

@horalka1986 ďakujem veľmi pekne

nelly360
16. nov 2022

@schanel85 nie len sa nahláste na zdravotnú poisťovňu