Rodičovský príspevok popri zamestnaní

barbora1522
26. feb 2015

Ahojte, chcem sa spýtat ako je to s rodičovským príspevkom, ked nastupim spat do zamestnania, kde som robila pred materskou dovolenkou? Mám ešte nárok na rod. príspevok? Poprípade ako by sa dalo chodit do práce a poberat stále rodičovsky príspevok?

januliku
26. feb 2015

@barbora1522 rodicak poberas do 3 rokov dietata bez ohladu na to, ci sedis doma alebo pracujes. Narok je viazany na vek dietata, na nic ine.

barbora1522
autor
26. feb 2015

no to ste ma potešili 🙂 rozmyslala som nadnavratom do zamestnania ale nevedela som ci by som mala stale narok na tento rod. prispevok, dakujem za info 😃😉 🙂

canama
26. feb 2015

@barbora1522 ale do 3 rokov dietata mas narok aj na prispevok na opatrovanie dietata, pokial budes mat dieta umiestnene v jasliach, skolke alebo u opatrovatelky...samozrejme oficialne, vydaje musia byt zdokladovane...ten je 230 eur, narok na RD potom stracas, cize rozdiel je necelych 30 eur mesacne.

barbora1522
autor
26. feb 2015

@canama Syna mi bude strážit svokra, kedže je na dochodku. mam narok na to opatrovatelske?

canama
26. feb 2015

@barbora1522 ak jej za to nebudes nic platit, tak nie, ten prispevok sa plati na zaklade preukazanych vydavkov na opatrovanie dietata do max. vysky 230 eur mesacne.

myfair80
27. feb 2015

Ahojte chcem sa opytat, ze ak dieťa nastúpi do štátnej škôlky pred dovrsenim 3 rokov a ja pojdem pracovat budem mat nadalej nárok na rodičovský príspevok az kym dieta nedovrsi 3 roky? Pocula som, ze ked dieta dam do statnej skolky tak mi zoberu rodicovsky prispevok.Kto mi vie poradit dakujem...