Rodičovský príspevok po materskej

paulinafabryova
11. aug 2019

Ahojte baby, prechádzam z materskej na rodičovský zajtra idem na úrad si požiadať o rodičovský chcem sa ale spýtať či mi iste príde tento mesiac ďakujem 🙂

loginexistuje
11. aug 2019

urcite nie ak pojdes len zajtra poziadat

loginexistuje
11. aug 2019

vyplaca sa totiz mesiac pozadu ak ti vznikol narok v auguste prvy bude vyplateny najskor v septembri ale sak este dostanes matersku za tie dni co ti patri

paulinafabryova
autor
11. aug 2019

@loginexistuje ja som mala poslednú materskú ešte v júni vyplatenú v júli a to mi doplatia za júl a za august v septembri ?

lucinka1988
11. aug 2019

@paulinafabryova RP sa vypláca aj spätne max pol roka dozadu, tak ak si mala narok na RP už za júl a zajtra pôjdeš požiadať, reálne ti príde RP v septembri naraz za júl a august, potom v októbri za september atd..

evittam
11. aug 2019

@paulinafabryova Kedy skoncila MD? Ak v juni mas narok na RP aj za jun. Pozor k žiadosti o RP potrebuješ potvrdenie od SP od kedy do kedy si bola na MD. Vydaju na pockanie.
A nie nevyplatia uz tento mesiac. Vyplatny termín na ucet je okolo 15.v mesiaci t.j.nestihas augustovú uzávierku.

klarissa25
11. aug 2019

No príde ti v septembri nie teraz

masenkamedvedova
11. aug 2019

@paulinafabryova už si si mala žiadať v júli rodičak a prišiel by ti v auguste ale to nič nemení na tom ze požiadas tento mesiac a príde ti v septembri zmeškaný za júl a riadny za august 👍

lolinko
13. nov 2019

Ahojte
Chcem sa spytat, teraz v 18teho novembra mi končí materská. 20teho pôjdem do soc.poistovni pre papier o ukončení poberania materskej a rovno pôjdem na úrad práce a soc.veci požiadať o rodičovský príspevok.
Chcem sa spýtať v decembri dostanem materskú za tých 18 dní + už rodičovský príspevok?

klarissa25
13. nov 2019

@lolinko ano za 18 dni matersku + celý rodičak...

lolinko
13. nov 2019

@klarissa25
Ďakujem veľmi pekne, nebola som si tým istá