Rodičovský príspevok po dávke v nezamestnanosti

kattien1992
16. feb 2022

Ahojte, prosím vedel by mi to niekto osvetliť? Klasicky som si vyčerpala materskú. Keďže počas tehotenstva som dostala výpoveď po materskej som si vyčerpala dávku v nezamestnanosti a vtedy poberal rodičovský príspevok priateľ popri práci. Momentálne si jo zrušil a prešiel na mňa. Avšak prišiel mi nižší, pritom by som mala mat nárok na vyššiu sumu, či niečo som prehliadla? Ďakujem za každú radu. Pekný deň prajem

alenah31
16. feb 2022

@kattien1992 nič si neprehliadla - ak si mama nárok na materské máš nárok na vyšší RP hoci bolo poberanie prerušené kvôli podpore. Treba ísť na ÚPSVaR a oznámiť im to - možno bude stačiť aj mailom. Ak je aj tento RP na to isté dieťa ako pred nástupom na podporu samozrejme.

zojanka
16. feb 2022

@kattien1992 ak si na to dieťa na ktoré žiadaš rodičovský príspevok poberala aj materské tak máš nárok na vyšší rodičák. Zavolaj na úrad a povedz že si dostala nižší rodičák a poberala si materské. Chyby sa stávajú, ak máš nárok rozdiel samozrejme doplatia.

kattien1992
autor
16. feb 2022

@alenah31
@zojanka ďakujem vám. Zrejme automaticky dali nižší lebo partner poberal nižší. Idem to poriesit. Ste super ❤️