Rodičovský príspevok na 2 deti

mami97
7. jún 2024

Dobrý pozdravujem všetkých vás čo tu čitatie môj inzerát.

Mám malú prosbu o informáciu súčasnosti poberám poberám na môjho 2 ročného chlapca rodičovský príspevok

Sa mi narodila dcérka má par dní ako by ste mi poradili aby som mohla dostávať 2x rodičovský príspevok poraďte mi prosím . Zároveň zakladam vám tu aj screenshot poraďte mi prosím ďakujem vo pred . TP

veronikaszabova
7. jún 2024

@mami97 smola. Len 1x rp je mozne poberat. Subeh dvoch davok je mozny len v pripade materskej ( ty na mladsie, muz na starsie dieta )

mami97
autor
7. jún 2024

@veronikaszabova ale ak si to 2 bábätko zobereriem sudom do zverenia starostlivosti bude sa dať?

226lenka
8. jún 2024

@mami97 nebude sa dať. Budeš dostávať len jeden rodičovský príspevok. Na obe deti dostanes rodinné prídavky 60 eur.

suzitok
8. jún 2024

rodičovský príspevok je len jeden, hoci môžeš mať aj desať detí

milovnickakvetov
8. jún 2024

@mami97 aj keby si stihla za 3 roky x deti, vždy budeš dostávať len 1 dávku, bud 1 materskú alebo 1 rodičak. 2 dávky je možné dostávať len v prípade, ze ty poberás materskú na 1 dieťa a otec dieťaťa poberá materskú na iné dieta. 2 rodičaky nebudeš dostávať za žiadnych podmienok. Predvčerom tu bola rovnaká diskusia, žena prekvapená, lebo tiež si myslela, ze na každé dieťa je možné poberať rodičak.taketo veci je dobre zistiť si, pred plodenim deti, lebo očividne s tými peniazmi niektorí počítaju a potom zostanu v soku

mami97
autor
8. jún 2024

@milovnickakvetov ja sa pýtam ak sa druhá osoba stará o to druhé dieťa dá si to priznať súdom bude dostávať peniažky bude mu priznany rodičovský príspevok

nikaeli
8. jún 2024

1.Píšeš, že sa ti narodila dcérka, má pár dní a chceš na ňu rodičák k druhému dieťaťu.
2.Píšeš, že si druhé bábätko zobererieš súdom do zverenia starostlivosti.
3.Potom sa už o to bábätko zaujíma iná osoba, ktorá ho chce súdne do starostlivosti.

Tak ako to teda je? čo sú toto za špekulácie? čie je to dieťa? kde sa teraz nachádza? kto sú jeho rodičia a kto sa oňho bude starať?

milovnickakvetov
8. jún 2024

@mami97 ved píšeš, ze na syna poberás rodičak. Dcéru dáš zveriť otcovi, aby ste mohli poberať 2 rodičaky?

226lenka
8. jún 2024

@mami97 jedno dieťa si vezme do starostlivosti tvoj muž/partner a to druhé ty a obidvaja by ste chceli poberať na deti rodičovský príspevok?

milovnickakvetov
8. jún 2024

@mami97 ak tvoje dieťa bude súdom zverené inej osobe, budeš na neho povinná platiť výživné súdom určené. To nefunguje tak, ze odrbes systém len tak ako ti vyhovuje

mondolina
8. jún 2024

🤣

letfenixa
8. jún 2024

@mami97 dáš si súdom zveriť vlastné dieťa???

milovnickakvetov
8. jún 2024

@letfenixa a co je na tom? Pri rozvode tiež súd zverí do osobnej starostlivosti vlastne dieta

mondolina
8. jún 2024

@milovnickakvetov
ale aj tak nebude poberať 2x rodičovský

milovnickakvetov
8. jún 2024

@mondolina ona nie, ale chcú podľa mňa odrbat systém, ze jedno dieťa si dá zveriť ona a druhe otec a v takom prípade si myslím, ze ten rodičak dostane každý z nich.

9lf9
8. jún 2024

@mami97 uz som ti pisala aj v inej diskusii ze to mozne nie je, ani tak nevznikne narok na 2x plateny RP, zakon 571/2009, § 3 ods. 13, pism. a)

226lenka
8. jún 2024

@milovnickakvetov tiež som to tak pochopila, ale v tomto prípade dostane rodicak len jeden z nich

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milovnickakvetov
8. jún 2024

Nenachazam slov akých absurdit sú ľudia schopní len aby odrbali systém a dostali bez práce peniaze. Normálne ma to zaujíma, ci na takýchto špekulantov mysli zákon, idem napísať do právnej poradne

nafka0483
8. jún 2024

@mami97 V januari si mala 2 deti a zistila si ze si tehotna a teraz v juni mas pardnovu dceru? Porodila si v 5tom mesiaci?

letfenixa
8. jún 2024

@milovnickakvetov ale to nie je 'osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti ', to je stále rodič.

milovnickakvetov
8. jún 2024

@letfenixa autorka tou osobou mysli druhého rodiča, nie seba

letfenixa
8. jún 2024

@milovnickakvetov myslela sama seba

dadka1997
8. jún 2024

Tak toto nevymyslíš 🤣 načo ste si robili druhe dieťa, keď vam chybaju peniaze? Rodičovský príspevok je iba jeden

casavina
8. jún 2024

Autorka zašiť ti dieru na večné veky...fuj si horšia ako tie v osade.

226lenka
8. jún 2024

@dadka1997 autorka je poriadne prešpekulovana. Mala veľké oči že dostane 2x rodičovský príspevok, ale bohužiaľ (alebo chvalabohu) 😃

milovnickakvetov
8. jún 2024

@letfenixa precitaj si aj ten ďalší príspevok "ja sa pýtam ak sa druhá osoba stará o to druhe dieťa..." deti si chceli s mužom podelit

zuzanockamt
8. jún 2024

@letfenixa autorka nevie písať, dieťa chce zveriť otcovi dieťaťa, druhé sebe a získať peniaze navyše

dadka1997
8. jún 2024

@226lenka ja si myslim ze chvalabohu .. 🤣

226lenka
8. jún 2024

@dadka1997 👍