Rodičovský príspevok kedy príde ?

visnacka
15. apr 2019

Dobrý deň žienky chcem sa informovať mam situáciu takú že som rodila v CZ takže až keď som dostala SK rodný list mám nárok na príspevok ten prišiel odovzdali sme ho na úrade 1.4 .19 syn je narodený 1.3.19 chcem vedieť či mi to stihnú poslať ešte tento mesiac že to dostanem alebo to mám čakať až v máji ? Ďakujem za akekolvek info 😊🙏

saskia_98
15. apr 2019

@visnacka asi by som sa spoliehala az na maj. Mne sa maly narodil 26.11. Vsetky papiere odovzdal manzel do konca mesiaca a aj tak prvy rodičak prišiel až v januari. Samozrejme vyplatili mi aj spatne. Ale zas vyplacaju 2 krat mesačne, tak uvidiš.

masenkamedvedova
15. apr 2019

Stihnú. Uzávierka je do 5 v m.

doommii
15. apr 2019

Ahojte zienky som tu nova tak este presne neviem ako to tu chodi,chcem sa vas len opytat ci mi viete niaka poradit ohladom vyplnenia ziadosti na matersku,je tam jedna krkolomna veta na krotej som sa zasekla,tyka sa vety:vyhlasujem ze narok na materske si uplatnujem,neuplatnujem aj z ineho poistenia,je tam uvedene ze nevyhovujuce preciarknite,a tym padom ked som zamestnana len u jedneho zamestnsvatela tak logicky by som mala preskrtnut uplatnujem,a tym padom bude zniet veta:vyhlasujem ze narok na materske si neuplatnujem z ineho poistenia.ci ? za kazdu radu dakujem

tatianaba
16. apr 2019

@doommii Ano, preskrtnes "uplatnujem". To je napriklad pre tych,co pracuju aj na zivnost aj na zmluvu alebo maju dvoch zamestnavatelov a uplatnuju si narok z viacerych poisteni.