Rodičovský príspevok - Holandsko

niky6
24. nov 2021

Ahojte, dnes som si bola vybavovať rodičovský príspevok ale nakoľko nie som už zamestnaná a poberala som aj materskú tak mi povedali že keďže môj priateľ pracuje v Holandsku tak by mal on tam poberať povedali mi že tam sú vyššie pridavky. Ale ja som si pozerala a take že rodičovský príspevok tam neexistuje. Jedine každé 3 mesiace rodinny pridavok alebo niečo také 200 dačo eur. Takže to sa nam neoplatí tam poberať. Len ako to teraz vybaviť aby to dali tu mne tých 378e, mali ste už niektorá takúto skúsenosť? Lebo 200e a 378e tu je rozdiel.

akriakova
29. nov 2021

@niky6 nárok na rodičovský príspevok máš zo zákona, aj keď manžel pracuje v Holandsku. Ten ti odoprieť nemôžu, čo sa týka prídavku na dieťa ak ti zamietne holandský stáť až vtedy ti dajú slovenské prídavky 😉 aspoň takto to bolo 3 roky spätne ale nemyslím si, že sa niečo zmenilo

niky6
autor
30. nov 2021

@akriakova môžem sa spýtať ešte, že cez čo sa to v Holandsku vybavuje? Cez nejaky úrad alebo zamestnávateľa?

akriakova
30. nov 2021

@niky6 my sme to vybavovali cez tj legal v Prešove, kde nám vyplatili vďaka nim spätné prídavky a následne nám chodili pravidelne