Rodičovský príspevok a škôlka

cukrovinka
15. nov 2016

Ahojte...vedeli by ste poradit?? Moja svagrina je na predlzenej materskej(rodicovsky) zo zdravotneho stavu dietata...maly bude mat 5 rokov....kedze moze poberat rodicak a aj chodit dieta do skolky tak ho tam dala.. Dnes jej kamoska povedala ze to zrusili ze moze chodit len na 4 hodiny...tak ze jej rodicak zoberu a to aj spatne...neviete o tom daco? Dakujem pekne

janka2501
16. nov 2016

Ja som sa na toto pytal priamo na upsvare,a nic o tom nevedia. Aj moja mala chodi do skolky. Len man to dr povolila. Mam to v sprave,ze chodi na skusku (ako bude reagovat organizmus). A stale plati ze moze na plnych 8 h chodit do skolky a ona do prace .

maria.vinea
16. nov 2016

mam znamu ktora je na predlzenej rodicovskej, mala predcasniatko a maly jej chodi na cely den, cize radsej si to overte na urade, ale rodicak vam plati tak ci tak a dieta chodi do skolky na cely den. ale radsej zavolat, ist na urad

drobcek26l
16. nov 2016

Niečo sa menilo v zákone od septembra ( ale neviem presne co) ja mam tiež zo zdravotných dôvodov predĺženú RD na syna. Minuly rok som ju už tiež poberala a aj syn chodil normálne do skolky, aké v septembri mi z UPSVaR volali že pokial chcem korunky poberať ďalej, mam prísť podpísať cestné prehlásenie, že syn do skolky nechodí. Inak že by som o príspevok prišla. Lenže ked SIM tam bola posudková lekár mi trocha pozmenil posudok a mam na to nárok aj naďalej. Pokial viem tak ak mas v zdravotnom posudku uvedené že dieťaťu nerobí dobre kolektív tak nesmie ísť do skolky ( to je aj logické) ale ak toto v posudku spomenuté nemáš tak sa asi nič nezmenilo

miska143
16. nov 2016

Ahojte.mne teraz prislo,ze mi predlzuju rodicaj,malu mam zahlasenu az od januara do skolky,chceka som ju aj dat na 4 hodiny,ale v posudku mam napusane,ze dueta si vyzaduje induvidualnu starostlivost,nema napisane,ze nwmoze ust do kolektivu,tak teraz neviem...

drobcek26l
16. nov 2016

@miska143 ak ta UPSVaR nevyzval k podpísaniu cestného prehlásenia že tvoja dcéra nechodí do skolky, tak ju tam kľudne daj aj na cely den. Aj môj syn chodí na cely den a je to Ok.

miska143
16. nov 2016

@drobcek26l nie nevyzval zatial😊...uvidim ci.mi nic nepride do konca roka alebo sa opytam aj pediatricky.

drobcek26l
16. nov 2016

@miska143 to ti už podľa mna nepríde, mna vyzvali hneď ako mi schválili predĺženie, tak hneď mi volali že mi pošlú rozhodnutie az ked to prídem podpísať