Rodičovský príspevok a potvrdenie, že otec dieťaťa nie je na MD?

kikulienkadd
11. feb 2019

Ahojte,dnes som volala na upsvar kvôli overeniu či mám všetko na vybavenie RP a povedali mi,že treba op,vyplnenú žiadosť, RL+fotokópia, potvrdenie, že som poberala materskú a POTVRDENIE, ŽE SI OTEC DIEŤAŤA NEUPLATNIL nárok na materskú. Škoda, že mi to nepovedali v soc.poistovni keď som si vybavovala svoje potvrdenie...🤷‍♀️

beky1813
11. feb 2019

To potvrdenie pre otca som nemala, zeby sa nieco menilo?

mrkvicka060
11. feb 2019

@beky1813 ani ja som to nemala. Prvykrat pocujem

kikulienkadd
autor
11. feb 2019

@beky1813
@mrkvicka060
Náhodou som to niekde tu na MK citala,preto som to overovala telefonicky a pracovníčka mi to potvrdila. Konkrétne upsvar Ba4.

beky1813
11. feb 2019

@kikulienkadd tam som bola pred 6 mesiacmi a nic nechceli 😃

kikulienkadd
autor
11. feb 2019

@beky1813 aj ja keď som vybavovala príspevok pri narodení dieťaťa a tiež mi nič také nepovedali...

Teraz som si to overila v soc.poistovni a áno, dávajú oteckom potvrdenie o nepoberani materskej pre upsvar, treba to.

mrkvicka060
11. feb 2019

@kikulienkadd sranda. Tiez som to vybavovala pred pol rokom v BA a nic. Asi zistili, ze vela ludi poberalo aj to aj to, tak to zatrhli 😀

kikulienkadd
autor
11. feb 2019

@mrkvicka060 je to od veci,že to stále menia,preto som to sem dala,aby som ľuďom ušetrila zbytočnú cestu na úrad. Mimochodom cca 2 týždne dozadu som si v soc.poistovni vybavovala to moje potvrdenie, že som skončila poberanie materskej a pani mi nič nepovedala o potvrdení pre otecka až dnes keď som sa na to pýtala,tak že áno, vydávajú také potvrdenie. Je to strašná byrokracia, nuž ale keď potrebujem tých 220€mesačne, tak to musím zniesť.

hermionia
4. mar 2019

je to zmena od 1.1.2019... a ze statna sprava ma byt prepojena a nepytat si informacie ktore uz maju vo svojich systemoch od ludi.....snad raz to tak bude fungovat....