Rodičovský príspevok a peňažný príspevok na opatrovanie

asturia26
26. nov 2012

Dobrý den. Nasla by sa tu nejaka mamička, ktora poberá rodicovský príspevok aj penazný príspevok na opatrovanie? Dakujem

kholka
26. nov 2012

@asturia26 ahoj, ja ho osobne nepoberam, ale som spolumajitelka sukromnych jasli a touto cestou mám o tom nejaké informácie, záleží, čo konkrétne by si potrebovala vedieť

asturia26
autor
26. nov 2012

No ja mam taky problem. Ja som otehotnela hned po vysokej skole, nikde som nepracovala, tak som si v auguste podala ziadost o penazny prispevok na opatrovanie mojej postihnutej tety a stale cakam na rozhodnutie, ci mi ho priznaju alebo nie. Povedali, ze mi od augusta az do teraz vsetko vyplatia. Rozhodnutie stale nechodi a ja mam ist od 18.12.2012 na matersku (na ktoru nemam narok nakolko som nepracovala), mam narok len na rodicovsky prispevok a pridavky na dieta. Gynekolog mi uz vypisal matersku, mam ju ist zaniest do socialnej poistovne, len neviem, ci mam cakat na to rozhodnutie a ist az potom na socialku, alebo mam ist teraz zaniest papier od gynekologa. Ja sa stale totiz hlasim na UPSVaR a bolo mi povedane, ze ked mi pride to rozhodnutie, tak mam ist na UPSVaR a tam mi povedia, ci ma vyradia z evidencie alebo nie, asi podla vysky prispevku. Avsak ja ked pojdem na matersku, tak ci tak ma vyradia z evidencie. Chcela by som len vediet, ci si budem socialku platit po vyradeni z evidencie sama. Nerozumiem sa tomu, lebo opatrovanie nie je pracovny pomer, ale ked nebudem na UPSVaR tak si budem platit, ci ako to je. Dakujem za odpoved

matasarmirva
17. jan 2013

Dobry den.Chcela by som sa opytat,ci mam narok na prispevok na opatrovanie.Syn bude mat 18.1.2013,6.rokov a konci mi predlzena rod.dovolenka.Syn je HCV pozit.Dakujem.

katkarv
9. júl 2013

Chcem sa spytat,tie co opatruju ci uz dostali rozhodnutie?