Rodičovský príspevok a jasle

basulaak
16. jún 2023

Zdravim, mam otazku lebo neviem ako to je. Syn ma 2 roky a prijali mi ho do jasli. Ja sa chystam vratit do prace. Hladala som tu obdobnu situaciu v starsich prispevkoch. Otazka znie: mam stale narok aj ked budem pracovat a dieta bude v jasliach na RP ktory poberam momentalne vo vyske (aj s pridavkami mi chodi 472€) alebo len na tych 280€? Ako to prosim je? Totiz tento prvy komentar z inej diskusie ma zmiatol. Dakujeeem za vysvetlenie

petamich
16. jún 2023

budes nadalej dostavat rodicovsky + pridavky ake si dostavala az do dovrsenia 3 rokov dietata bez ohladu na to ci pracujes alebo nie a ci je alebo nie je v skolke

tych 280€ je prispevok na jasle pre pracujucich rodicov ale ten sa uz neoplati odkedy je rodicak vyssi (boli casy, ze bol nizsi a tak zeny ziadali radsej o prispevok)

aliziana
16. jún 2023

@basulaak no však je to tam dobre. Máš nárok do 3r. V takej istej výške ako doteraz

mogaa
16. jún 2023

buď jedno alebo druhé....ten príspevok na jasle/škôlku sa zaviedol v čase keď bol nízky RP, teraz sa to už neoplatí

basulaak
autor
16. jún 2023

@petamich
@aliziana
@mogaa
Ahaaa, ok! Dakujem vam baby uz chapem.

Moja mylna predstava bola, ze som povinna po nastupe do prace ziadat len ten 280€. Ale rozumiem uz. Diky😉👍👍❤️