Rodičovský príspevok

25. feb 2024

Ahojte mamičky. Mám na Vás otázku. V septembri budem rodiť a vtedy bude mať mladšia dcérka 2 roky. To znamená,že rodičovský príspevok budem dostať len jeden?
Za odpovede vopred ďakujem a prajem pekný deň.

dadka1997
25. feb 2024

Samozrjeme

vyrovnanaosoba
25. feb 2024

Áno, aj máš nárok na materskú, tak budeš dostávať len materskú, potom rodičovský na najmladšiu.

ailiba
25. feb 2024

Na babatko matersku a na druhe dieta nic. Nemozes byt na materskej aj rodicovskej. Ibaze by manzel isiel na rodicovsku a ty na matersku.
Ale za obdobie sestonedelia (kedze starsie dieta nedovrsilo 3 roky) dostanes nejaky priplatok. Nie je to vela. Na obe deti dostanes detske pridavky.

abby11
25. feb 2024

@ailiba Mýliš sa, takýto súbeh nie je možný, možnosť je poberať dve materské (žena s mladším a muž zo starším dieťaťom).

alenah31
25. feb 2024

@abby11 nemyli sa - ak prve dieta este nemalo 3 roky a narodi sa druhe pricom by matka mala narok na materske - moze poziadat o prispevok na starostlivost - vyplaca sa 6 tyzdnov od narodenia - je tu mozny subeh, ide o sumu cca 43€.

abby11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abby11
25. feb 2024

@alenah31 Bavím sa o časti A, nie je možný súbeh plného rodičovského príspevku (muž) a materskej (žena).

alenah31
25. feb 2024

@abby11 ja zasa k casti B. Ja asi len nechcem verit , ze si este stale niekto mysli ze je mozny subeh RP jedneho a MD druheho rodica. Po takej dobe co sa to tu omiela dokola a vsade pise? Ale - asi som zbytocne optimisticka🤷‍♀️🤷‍♀️