Rodičovský príspevok 2020 - treba si oň požiadať?

ona12
2. dec 2019

Ahojte, od tohto mesiaca som na materskej dovolenke. Chcem sa spýtať keď v lete pôjdem na rodičovský treba si už o to požiadať aby som mala zvýšený ci to automaticky mi budu posielať tu zvýšenú sumu.. Dakujem

kikulienkadd
2. dec 2019

Po skončení MD musíš priniesť na UPSVAR potvrdenie od soc.poistovne, že si poberala materské a potom budeš mať priznaný vyšší rod.prispevok. Odporúčam ti mesiac predtým zájsť na UPSVAR a zistiť,čo všetko je momentálne treba. Napr.ja som si RP vybavovala tento rok v januári a boli treba aj potvrdenie zo soc.poistovne,že si manžel nenarokuje materské.

ona12
autor
2. dec 2019

Dobre a napr moja sestra je teraz na RD ale od januára si ho chce predĺžiť kvôli malej... Ona tiež bude mať zvýšený?

solinkarka
2. dec 2019

@ona12 všetci majú RP zvýšený tam ide o tu sumu....

klarissa25
2. dec 2019

@ona12 všetci budu mať zvýšený rodičak rozdiel je o koľko. Ak mala matersku tak o 150 ak nie tak o 50

bublinka791
4. dec 2019

Dobrý deň, chem sa opýtať na moje moznosti, mame 3 deti, dve su uz v skolke a na posledne poberam RP, kedze som na posledne dieťa nepoberala Matersku, tak mi vznikne narok na zvysenie RP 50€. Moze zamestaný otec poberať RP, kedže on poberal aj matersku, takze by mu mal zvniknuť narok na zvysenie o 150€?? a ake moznosti mam ja ? nastupiť do prace este nemozem,,,nebudu ma posielať do prace ak sa zaregistrujem na urad prace ??dakujem za odpoved

nikyniky
17. dec 2019

Ahojte, keď som poberala ja Materskú ale po materskej prešiel na Rodičovský príspevok manžel. Obaja sme pracujúci, tak bude mať on zvýšený o celých 150, alebo nie?

migrificka
7. jan 2020

žienky a treba o zvysenie RD pisomne poziadat alebo to bude automaticky navysene? dakujem

solinkarka
7. jan 2020

@migrificka automaticke

martina1993210
16. jan 2020

@migrificka
Tu sa pripojím toto by zaujímalo aj mňa. Lebo dnes mi nabeho rodičak taky ako minulý mesiac. Alebo je to pozadu vyplácané to zvýšenie.?

solinkarka
16. jan 2020

@martina1993210 všetky dávky sú vyplácané mesiac spätné

martina1993210
16. jan 2020

@solinkarka takže zvýšený rodičak o tých 50€ by mal byť až ďalší mesiac.

klarissa25
16. jan 2020

@martina1993210 odkedy sa davky a prispevky vyplacaju za aktualny mesiac???

solinkarka
16. jan 2020
baccio
16. jan 2020

@bublinka791 áno otec bude mať nárok na ten vyšší RP a ty buď pôjdeš na UP aby za teba hradili ZP alebo môžeš byť doma s iným dieťaťom ktoré ešte nemá 6 rokov ale to by mohlo chodiť do škôlky len na 4 hodiny.

klarissa25
16. jan 2020

@bublinka791 a poberal matersku na posledné dieťa? Ak ano môže ísť na rodičak....a bude mať vyšší o 150

senta_sofia
16. jan 2020

@ona12 ty musis poziadat o rodicovsky prispevok, ked ti skonci materska, automaticky ho zacnu teraz vyplacat len tym, ktori ho uz poberaju, resp. maju ho priznany

senta_sofia
16. jan 2020

@ona12 ak sestrino dieta dovrsi 3 roky, tak narok na rodicovsky prispevok jej bude trvat len v pripade, ak jej to UPSVaR schvali pre nepriaznivy zdravotny stav dietata

petra372016
1. feb 2021

Ahojte. Nedávno som porodila 2 dieťa. Viete mi niektorá povedať koľko e budem dostávať keď že mám nárok len na rodičovský príspevok?