Rodičovský, práca na polovičný úväzok a možná ďalšia materská

adrianika
26. apr 2018

Ahojte idem si k Vam po radu,..od roku 2015 som zamestnana na tpp na dobu neurcitu,z kt.mi plynula MD...momentalne som uz na RD dieta ma 20mes. a zamestnavatel mi ponuka pracu na 1/2 uvazok na inej prac.pozicii. Planujem vsak druhu matersku..pytam sa,oplati sa mi ist na polovicny uvazok a z coho sa bude ratat druha MD...neviem sa dopatrat ako to je. Dakujem pekne za kazdu radu

tribi
26. apr 2018

Ak by islo o novu zmluvu,tak je to ok.na povodnej,ktora ti stale trva by si bola nadalej na rodicovskej.ak by si na novu zmluvu (musi ist o iny druh prac ako mas v pôvodnej) este aj ziskala 270 dni nem.poistenia(ak este nie si tehu)ziskala by si materske z povodnej zmluvy,kde si teraz na rodic.a este aj z novej zmluvy.samozrejmosťou je dodrzanie aj inych podmienok,ako porod do 3 rokov.

adrianika
autor
27. apr 2018

Dakujem a este otazka ak by doslo k situacii ze sef bude chciet len upravit povodnu zmluvu v tom pripade sa mi neoplati ani nastupit ze? A este jedna otazka ak by ma teda vzal na 1/2 uvazok ale nestihnem porodit do tych 3 rokov od porodu ako to potom je?

tribi
27. apr 2018

Neoplati.pretoze ak budes mat polovicny uvazok,bude i polovicny prijem. Kedze by si otehotnela (kedze tehu este nie si) v roku 2018,na druhu matersku by si nastupila v roku 2019.rozhoduju e obdobie pre vypocet materskej je rok 2018.a to mas polovicny prijem...

adrianika
autor
27. apr 2018

Jasne uz tomu asi chapem takze najlepsie ak by bola ina zmluva resp. Dohoda...ziadna ina uprava povodnej zml. Nie je vitana... tak som zvedava co na to sef ako sa zachova...dakujem krasne za pomoc 🙂

tribi
27. apr 2018

A ta druha otazka.v povodnom prac.pomere si na rd,nastupis na polov.uvazok do druheho pomeru.otehotnies,ale neporodis do 3 rokov.musis z oboch zamestnani splnat ku dnu porodu 270 a 270 dni poistenia.,prvy pomer by nemal byt problem a druhy tiez nie,kedze este nie si tehu.kedze by si do troch rokov dietata neporodila musela by si pravdepodobne nastupit na prvu zmluvu a druhu skoncit.ak by si uz bola v tom case co i len den tehu,si v ochrannej lehote,osem mesiacov.cize mas aj z tohto pomeru,aj ked uz netrva,garantovany narok na materske od zaciatku siesteho tyzdna pred porodom.

adrianika
autor
27. apr 2018

Takze ak presvihnem 3 roky a nastupim do prace na povodnu zmluvu a dajme tomu uz tehotna a teda nevyrobila by som tych 270dni tak sa mi materske vypocita z roku 2018 (syncek ma v auguste 2019 3 roky) cize mala by mi vyjst priblizne rovnake materske ako pri prvom dietati?