Rodičovská príspevok a materská v prípade, ak som nepracovala

katarinakacka
29. jún 2020

Ahoj ak som pred otehotnenim nepracovala mam narok na matersku?alebo rodicovsky prispevok ....a este jedna taka otazka ked mi bol zruseny trvali.p. a nemam este vybaveny prechodny je to problem ohladne poberania bud. Materskej alebo rodicaku?dakujem.

vittekovaveva
29. jún 2020

@katarinakacka ak si nepravovala na matersku narok nemas iba rodicovsky prispevok

katarinakacka
autor
29. jún 2020

@vittekovaveva o rodicovsky prispevok sa ziada po narodeni dietata?

ukulela
29. jún 2020

@katarinakacka áno po narodení. Zisti si všetko potrebné na stránke upsvaru.

mogaa
29. jún 2020

@katarinakacka materská sa počíta z príjmu(odhliadnuc od ostatných podmienok)takže z čoho by ti ju mali vyrátať keďže si nemala príjem a nič si neodvádzala? budeš mať nárok len na rodičovský príspevok.....k pobytu - ak sa pýtaš kvôli doručeniu rodičovského príspevku zadáš číslo účtu a bude ti chodiť na účet.....

fokuska
29. jún 2020

@katarinakacka Narok na matersku mozes mat, aj ked si nepracovala. Podmienkou naroku, nie je pracovat, ale mat dostatocny pocet dni nemocenskeho poistenia (konkretne aspon 270 za posledne 2 roky pred porodom) a zaroven musi poistenie stale trvat alebo byt v ochrannej lehote.
Nemusis odpracovat jediny den, jedinu hodinu... v pripade, ze si platis dobrovolne poistenie ;)

@mogaa Nepocita sa z prijmu, ale z vymaeriavaceho zakladu ;) a ten sa odvja bud od prijmu, alebo si ho urci sama v pripade dobrovolneho poistenia.