Rodičovská dovolenka, trvajúci TPP a dohoda o vykonaní práce

zuzina1988
22. máj 2024

ahojte ,
mam taku zapeklitu otazku ohladom prekryvania tychto vsetkych veci. Vedel by mi tu niekto prosim poradit?
Ze mam dohodu - taku brigadu, kde mi slubili neskor tpp a som este na RD este do 11/2024 ,zaroven trva aj tpp pred materksou co bol a tam sa mi nazbierala stara dovolenka,a neviem ci ma tam necaka vypoved ( zatial sa pisomne nevyjadrili, po telefone info su rozne , je tam nejak divoko
v tej firme)

1. Otazka: mozem naraz toto vsetko riesit a aka sotuacia by musela nastat aby to mi nejako ublizilo??

2. Co ak ma prepustia v starej firme a nedaju zmluvu v novej firme - z coho mi daju podporu na urade prace po zaevidovani??

3. Som premotivovana ked stale hladam aj dalsiu pracu??

lienka.7
22. máj 2024

@zuzina1988
1. Riešiť môžes čokoľvek. Co ti ma ublížiť?
2. Podpora bude vyratana z príjmu co mas teraz.
3. Zmysel otázky?

zuzina1988
autor
22. máj 2024

@lienka.7
1. financne uskodit - z hladiska odvodov? pripadnej materskej? pripadnwj podpory z up?? na dohodu zarobim o dost menej ako to bolo u povodneho tpp
2. tak ked zarobim na dohodu 300Eur tak z toho? omg
3. ze ked nemam dobry pocit zo ziadnej varianty, hladat dalej alwbo byt trpezliva. chapem zalezi aj od povahy… ale kazdy na to pozera z ineho uhla… chcela som mozno nejaky novy napad

natalienka12
23. máj 2024

@zuzina1988 Skratka, ked by si nemala dohodu, mohla si mat v novembri maximalnu davku v nezamestnanosti. Dohodou si si to pokazila a uz ju nemas sancu dosiahnut. Staci takto?

lienka.7
23. máj 2024

@zuzina1988
1.na tehotenske/matersku mas naok vždy, keď spĺňas podmienky. 270 dní NP za posledné 2 roky, aktívny PP, DNP alebo OL.
2. Podpora je 50% brutto. Cize ked mas 300€, tak 150€ (ak sa mýlim, ma niekto opravi).
3. Toto je len na tebe. Nepoznám ťa, nevidím ti do hlavy/rodiny. Nikdy nie je zle, keď je človek ambiciózny a snaží sa.

zuzina1988
autor
23. máj 2024

@natalienka12 dakujem krasne za info.
pre upresnenie este:

ale mne stale trva ten tpp s dobrym platom co bol pred tym, este som ho neukoncila.
cize vlastne akonahle sa zacne aj ten - tak mozem stale byt zamestnana aj inde pokial nevycerpam staru dovolenku?? mozu ist subezne naraz tpp aj dohoda, no nie? myslim nejaky mesiac - dva ?? kym sa situacia nevycisti.
ja totizto naistotu neviem, co ma caka ani v novej firme, ani v starej.
novemu sefovi este neverim, a byvaleho sefa skveleho degradovali takze neviem.

natalienka12
23. máj 2024

@zuzina1988 Ano mozes mat aj TPP aj dohodu, ak nemas konkurencnu dolozku.

zuzina1988
autor
23. máj 2024

@natalienka12 diky… a moj info update: v starej praci ma cakaju, budem cerpat staru dovolenku vyse mesiac budem doma aj po obnoveni tpp… stale som teda
zamestnana aj tam. ako to meni to to co
si mi napisala naposledy??

natalienka12
23. máj 2024

@zuzina1988 V starej praci ta cakaju, tak sa po vycerpani dovolenky vratis a budes pracovat. Nerozumiem co sa inak pytas. Ja som pisala o davke v nezamestnanosti, ktoru by si za istych podmienok mohla cerpat v maximalnej vyske. Ty sa vsak vracias do prace, co je fajn. Ak mas pracu ako ty pises s dobrym platom, urcite sa do prace vrat a bud rada ze ta cakaju.