Rodičovská dovolenka, nástup do práce a možné tehotenstvo

alfonzka
22. aug 2016

Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, malý bude mať 1,5 roka, a mám nastúpiť do práce ( volajú ma z práce). Lenže s manželom plánujeme ( ak sa to tak dá nazvať ..... prvé tehotenstvo bolo po umelom a celý čas na PN ) mať aj druhé dieťa. Ja by som najradšej zostala doma, predsa ešte je malinký. Len neviem ako by to bolo peňažne, predsa peniaze dosť potrebujeme . Ak by som zostala doma a teoreticky otehotnela -
1) myslím si, že by ma dal dr. na PN, dostala by som nejaké peniaze?
2) mala by som potom nárok na materskú?
3) je lepšie ísť do práce, odrobiť aspoň tie 3 mesiace a potom sa pokúšať otehotnieť?

Viem, že ju tu na podobnú tému viac diskusií, ale nenašla som tento konkrétny prípad.
Ďakujem veľmi pekne

evittam
22. aug 2016

@alfonzka Ak tvoj PP trvá a ty otehotnieš a stihneš reťazovú MD, tak ťa môže lekár vypísať na PN a taktiež budeš mať aj nárok na ďalšiu MD.

alfonzka
autor
22. aug 2016

@evittam ďakujem za odpoveď. Áno PP trvá. Reťazová MD je vlastne to, že malý nesmie mať 3 roky kým porodím? Dobre to chápem? A nevieš mi prosím ťa povedať, ako sa bude rátať PN?

evittam
22. aug 2016

@alfonzka Áno tak. No z pravdepodobného príjmu, ktorý ti potvrdí zamestnávateľ - tak ako aj MD. Len pri PN neviem, či náhodou netreba odpracovať nejaké dni aby si ju mala aj platenú...