Rodičovská dovolenka a žiadosť do práce

pipinka4
15. nov 2013

ahojte.potrebujem poradit.v januari mi konci materska a potrebujem napisat do prace ziadost o rodicovsku dovolenku.co tam mam napisat?staci len ze ziadost a ziadam o rod.dov. do veku 3 rokov dietata od januara 2014 dd. ci je na to aj nejake tlacivo podla coho to mam napisat?dakujem za radu ;).

slavka034
16. nov 2013

tlačivo na to nie je a stačí napísať svoje iniciály,iniciály zamestnávateľa Vec bude žiadosť o rodičovskú dovolenku od-do podpis a dátum)

silsil
16. nov 2013

ale ved ty neziadas zamestnavatela o rodicovsku dovolenku, ale predsa davas ziadost na urad prace, socialnych veci a rodiny.. do prace ti to staci iba oznamit..resp. ani to nie, zamestnavatel automaticky predpoklada ze budes pokracovat z MD na RD, lebo kedy si po MD chcela ist do prace tak to oznamujes

jul11
16. nov 2013

@pipinka4 ano,pise sa ziadost zamestnavatelovi.staci odkedy,nie dokedy.si mozes rozmysliet a nastupit skor.tlacivo na to nie je,stacii jedna veta,ze ziadad o rodicovsku od datumu

slavka034
16. nov 2013

@jul11 ja som na prvotnej žiadosti napísala aj dokedy..Pretože ak sa rozhodneš nastúpiť skôr do práce,tak či tak píšeš žiadosť ešte jednu.. 😉

pipinka4
autor
16. nov 2013

@jul11 dakujem pekne 🙂 a aj ostatnym.hm aj som si myslela ze staci len hentak ale nebola som si uplne ista. @silsil hm ano oznamujes ale treba im napisat ze ides na rodicovsku dovolenku.skoro kazdy zamestnavatel to vyzaduje kedze namiesto mna je tam zastup tak aby vedeli ci moze ostat alebo jej maju dat vypoved.a ano pojdem aj na socialnu a aj na upsvar ale to viem a mam aj tlaciva co treba vypisat. 🙂