Rodičovská dovolenka a škôlka

majsenka
4. máj 2015

Môžem Vás poprosiť o radu. Mala som ísť do práce, aj keď moje dieťatko malo ešte len 2 aj 3/4 roka, vybavila som jej škôlku, ale nakoniec mi tá práca padla. Prehovorili ma príbuzný, nech ju dám už do škôlky, keď ju prijali, aspoň si zvykne na škôlku postupne. A teraz mi známa povedala, že nemôžem poberať rodičovský, a pritom mi dieťa chodí aj do škôlky, staršie dieťa už do školy. Je to pravda? Chodila do škôlky mesiac a z toho bola viac doma ako v škôlke, lebo bola chorá. Ďakujem za odpovede

andrejka1974
4. máj 2015

samozrejme , ze ti do skolky chodit moze a rodicak beries az do 3 rokov dieta moze byt v skolke aj ked si na predlzenej rodicovskej a to aj na cely den a popri tom mozes kludne aj pracovat

katulienkax
4. máj 2015

Jasne ze rodicak môžes poberať to podla starého zákona sa nemohlo ale to už neplati

majsenka
autor
4. máj 2015

Dakujem, ste zlate, no aj tak nie som s tym velmi stotoznena, najradsej by som ju mala pri sebe, ale takto to je postupne odlucenie, nikdy ju nenecham 5dni v tyzdni v skolke

gapa
4. máj 2015

@majsenka ako píšu, podla teraz účinných zákonov nie je problém, len po ukončení poberania RP treba sa zaevidovať, lebo ak chodí do škôlky na viac ako 4hod, nemôžeš byť zdr.poistená štátom ako osoba riadne celodenne a osobne sa starajúca o dieťa do 6rokov, lebo len ak by chodila do 4hod. denne, dalo by sa.