Rodičovská bez rozhodnutia?

marlenka222
11. feb 2019

Baby prosím vás, ktorá ste v poslednom čase podávali žiadosť o RP, prišlo vám rozhodnutie? Ja už mesiac čakám a stále noc. Dnes som telefonovala spustiť ja úrad a vraj už rozhodnutie nedávajú iba dôjdu peniaze. To je zasa nejaká novinka?

marlenka222
autor
11. feb 2019

@marlenka222 a zabudla som že peniaze samozrejme nedošli minulý mesiac (do termínu som to stihla)

miirabell
11. feb 2019

@marlenka222 rozhodnutie naozaj nechodi. A peniaze chodia mesiac neskor od zacatia RD

beky1813
11. feb 2019

Rozhodnutie nechodilo ani pred 6 rokmi

marlenka222
autor
11. feb 2019

@beky1813 pri dcére a aj pri synovi mi došiel papier že mám nárok na rodičovský príspevok ešte aj s paragrafmi a všetkými možnými zákonmi aj s dátumom odkedy a proste nechápem to. Vážne nechapem. Napísané -citam- ku dňu narodenia dieťaťa vzniká nárok na poberanie rodičovského príspevku. (Pri oboch deťoch rovnaký papier) rozdiel 4 roky

beky1813
11. feb 2019

@marlenka222 evidentne si mýliš 2 rozne veci

marlenka222
autor
11. feb 2019

@beky1813 nemyslím potvrdenie k daňovému. Myslím odpoveď na žiadosť o rodičovský príspevok

ellaafi
11. feb 2019

@marlenka222 neviem či to je novinka, ale tiež som tam bola osobne, ale vydali mi len potvrdenie o poberani od......... do :trvá,nie rozhodnutie.

marlenka222
autor
11. feb 2019

@ellaafi aaaach hlavne že informovanosť nulová a hľadať si informácie kde chces

ellaafi
11. feb 2019

@marlenka222 keď som tam bola so žiadosťou v decembri odpoveď bola "áno príde vám poštou rozhodnutie". V januári prišli peniaze na účtet bez rozhodnutia, tak som sa informovala telefonicky a odpoveď bola "neposielame poštou, treba prísť osobne". A ďalšie prekvapenie bolo keď som tam prišla, povedala že nemám rozhodnutie, potvrdenie o tom že mi bol RP schválený tak automaticky mi pani dala potvrdenie o vyplatených dávkach za min. rok. Až keď som jej zopakovala že potrebujem iné potvrdenie až potom mi vystavila to správne.......

fokuska
11. feb 2019

@marlenka222 Ak som to spravne pochopila, tak pri prechode z MD na RD a poziadani o RP rozhodnutie nepride.

Ty si ale mala predchadzajuce dva pripady take, kde si odovzdala papiere na poberanie materskej, na tu si ale nesplnila podmienky, preto ti prislo rozhodnutie ze matersku zamietaju a budes dostavat RP.

Teraz mas opat rovnaky pripad, alebo mas narok na matersku?

marlenka222
autor
11. feb 2019

@fokuska áno teraz mám rovnaký prípad ako predchádzajúce 2

fokuska
11. feb 2019

@marlenka222 Uz si porodila? Alebo kedy mas termin? Poslala si ziadost o RP, alebo o MD?

fokuska
11. feb 2019

@marlenka222 Pytam sa preto, ze ak spravne viem, tak 6 tyzdnov pred nastupom na MD ti gynekolog da papier so ziadostou o MD. Tu podavas aj ked narok nemas, lebo potrebujes rozhodnutie zo SP. Odo dna porodu mas potom narok na RP - o ten si zas musis poziadat a ako prilohu prilozis to rozhodnutie zo SP.

Teraz si nie som ista co z toho si uz urobila, ked pises ze si ziadala o RP.

marlenka222
autor
11. feb 2019

@fokuska jednam tak ako som jednala predchádzajúce razy. To znamená doložené papiere zo sociálnej ppistovne, vypísania žiadosť, rodný list dietata. To isté ako som riešila po iné razi
Nie som hotentot aby som po xkrat riešila inak. Keď podmienky sú rovnaké. Po zvyšné razy do mesiaca odpoveď bola, tentoraz nie. Pani na úrade odpovedala že žiaden papier nepríde iba peniaze. Ako fajn ale pani ktorá vybavuje tieto žiadosti práve bola chorá, bola som v 2 roznych kanceláriách preto mi to dosť naháňa hrôzu, nakoľko taký neporiadok akého som bola svedkom,žiadosti bez zaradenia do evidencie, bez zložiek, na 1 kope.... No proste nechápem.

fokuska
11. feb 2019

@marlenka222 Len som sa pytala, si jedna z mala co vie co robit, stretla som sa vacsinou s tym, ze aj ked uz tehotne boli, tak teraz nevedeli co a ako, zabudli a pod., tak len som sa pytala ci si ten postup dodrzala, to je vsetko.

marlenka222
autor
11. feb 2019

@fokuska veď jasne len človeka práve to slušne povedané nahneva keď postup dodrží a aj tak proste nastane niekde chyba

bibiankaka
11. feb 2019

@marlenka222 nie, rozhodnutie o priznaní RP sa nedáva. Podľa toho kedy si si podala žiadosť a od kedy spĺňaš nárok ti prídu už len peniažky. Ak potrebuješ môžeš si ísť na úrad vypýtať potvrdenie o RP.

bibiankaka
11. feb 2019

@marlenka222 a kde presne nastala v tvojom prípade chyba ? V čom?

marlenka222
autor
11. feb 2019

@bibiankaka no proste 2 deti, 2 papiere o priznaní. Posledný pokus bez papiera o priznaní. Tak človek sa začne zaujímať čo sa deje chápeš. Ako ak sa nedáva papier o priznaní -neposiela poštou, potom skutočne nechápem prečo mi oba razí prišli na podpis.

bibiankaka
11. feb 2019

@marlenka222 hmm.. nemala si predlzeny RP kvoli zdrav.stavu? Alebo si nemala nizke materske a nedorovnavali ti to RP?

marlenka222
autor
11. feb 2019

@bibiankaka nie nič z toho klasický rp