Reťazová materská a výpoveď v práci

lussyta040
19. nov 2020

Snáď mi bude niekto vediet poradiť. Momentálne som na rodičovskej dovolenke s prvým dieťaťom, s druhým nastupujem na materskú 11.1.2021.
Dnes som išla do prace s tým zámerom, že si zoberiem tri dni dovolenky v decembri, na zvýšenie materskej podľa Mihála.
Ale teda bolo mi oznámené, že mi k 1.12.2020 konci pracovný pomer, kde som bola ako zástup za materskú, ale aj tak sa nevracia na toto miesto ale iné... Tak a teraz pár otázok, lebo na toto som pripravená nebola.
Preplatia mi za tento mesiac všetku dovolenku, čo je nejakých 22dní. Ja som si teda dala akože oficiálne tie tri dni ktoré som chcela k lepšiemu VZ k materskej. Z čoho sa mi teraz bude počítať materská? Čo to všetko teraz pre mňa znamená, že končím už tento mesiac pracovný pomer? Akože otázky na personálnom som viac klásť nechcela, lebo už toho bolo na mňa dosť 🙈😀.
Čo môžem v tomto prípade ešte spraviť? Materskú dostanem normálne, nemusím sa báť, že by mi ju neuznali?

mima194
19. nov 2020

Ahoj podľa mňa, materská bude ako pri prvom tehotenstve, keďže máš reťazový pôrod no a keďže ti končí prac.pomer tak vlastne nic sa nemení iba nebudes mat kam po druhej materskej nastúpiť.

janka_266
19. nov 2020

@lussyta040 tak na odpovede som zvedavá, lebo mne to hrozí tiež o také 2 roky, ak sa nestane zázrak 🙈