Reťazová materská

12. mar 2023

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako to funguje?
Som na materskej+rodičovskej druhý rok od 2/2021. Ako to funguje keď porodím do konca rodičovskej? Čiže do 4/2024? Budem mať nárok na plnú materskú dávku ako som mala pred tým, plus potom aj vyšší rodičovský?
A čo tehotenské? Vtedy to akurát začalo, vyplatili mi časť za 4/2021, pokiaľ som neporodila.
Kedy sa zamestnávateľovi musí oznámiť tehotenstvo (môj PP stále trvá - doba neurčitá)? Stačí vtedy, keď mu dám potvrdiť tlačivo s nástupom na MD? Alebo mu klasicky poslať list s prefotenou tehu knižkou?
Ďakujem veľmi pekne za rady😊

lenuska9999
12. mar 2023

Pokiaľ ti pracovny pomer trvá, máš nárok opäť na matersku minimálne v rovnakej výške a aj tehotenske , následne samozrejme vyšší RP

autor
12. mar 2023

@lenuska9999 ďakujem 😊 a nevieš ako to je s oznámením tehotenstva zamestnávateľovi ?

dada0902
12. mar 2023

Ano pokiaľ si zamestnaná budeš mat materskú ja som tiež takto mala reťazový treba zavolať na personálne ze si opäť tehotná a kedy máš termín aj sa tam za naša papier o tehotenstve kedy máš nastup na materskú aby vedeli popredu

lenuska9999
12. mar 2023

To neviem ako je to s oznamenim

ivanak149
20. mar 2023

Presne tento problém akurát idem riešiť ale ja som z majovkou 21 a zase som tehotná takže tiež sa nevraciam do práce a tiež mám neurčitú dobu ... Pozerala som kadečo ale myslím že v rámci dobrých vzťahov bude najlepšie ísť do práce a nahlásiť to skôr (ja pracujem v mieste bydliska vraj mesto ale je to väčšia dedina 😀) ako sa to do práce dostane aby teda vedeli že nemajú s tebou rátať.
Tehotenské bude riešiť gynekológ buď ti dá tlačivo alebo to pošle, presne ako vtedy akurát že áno ešte neboli taký zbehly lebo to bolo krátko... Je to teda od 13tt
A tehu knižku nemusis posielať práveže by sa to vraj nemalo lebo sú tam citlivé údaje. Mne dala doktorka vtedy normálne potvrdenie ako list že prebiehajúce tehotenstvo a kedy mám dátum nastupu na MD a termín pôrodu.