Reakcia ÚPSVaR na to, že mi nedošiel rodičovský

30. nov 2023

Ahojte..
Tento mesiac sa mi stala taka vec - nedosiel mi rodicak. Volala som na UPSVaR; kde mi pani povedal ze jaaj no ano vieme o vas, zamotali ste sa mi medzi tie 3 rocne deti a uz mame uzavierku , “mrzi ma to ale budete musiet vydrzat” ….
Aj ked nie som v situacii ze na to cakam lebo mam na ucte 10 eur, predsa len s pridavkami je to 530 eur, ja som s 1,5 r dcerou sama; je pred Vianocami…

Nechapem ze je problem zadat dodatocne prikaz na uhradu?
Verim ze keby slo o nejaku davku pre spoluobcanov, asi by to riesili ak by tam nechceli mat celu osadu.

Mrzi ma tento pristup ze “no musite vydrzat” , z vasich skusenosti ak sa Vam nieco take stale, ozaj je to tak, ze sa to neda? Alebo si to pracovnicka len proste ulahcila aby to nemusela dalej riesit?

anulienka30
30. nov 2023

Mne sa to stalo....ospravedlnila sa mi a to isté ako tebe....poslali ďalší mesiac

simca06022011
30. nov 2023

Myslím ze neulahsila. Úrady nezvyknú robiť príkazy len tak.. ale je to hrozne.

andrejka1974
30. nov 2023

Ano mne nedošiel opatrovateľský len koli tomu ,že som im nedala výplatnú pásku 5 ale až 7 v mesiaci poslali mi ho potom až ďalší mesiac

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
30. nov 2023

Tie uhrady idu bohuzial v davkach, nevie to poslat len tak, buduci mesiac ti doplatia :( ..nerozumiem preco do toho tahas "spoluobcanov" - chapem ze si sklamana a nahnevana, ale hnev si nasmerovala nespravne

maminkadeticiek
30. nov 2023

Keby som bola v takejto strasnej situacii,tak tam idem osobne a pytam si rovno nadriadenu.Ak ma stopne a nevyriesi tak dalsou nadriadenu a sla by som tam osobne,pisala staznosti,medializovala,cokolvek.Neexistuje aby sa takato chyba stala a oni miknu a vyplatia o mesiac ked mamicka s detmi nema z coho zit.
Asi ti nic neostava iba urobit cirkus a z celej situacie exeplarny use case ak chces svoje peniazeNenechala by som sa odbit.

deti95060810
30. nov 2023

poznám prípad keď písala mamička rovno na ministerstvo - sťažnosť...len to bolo v inej veci...
ale jednalo sa o eurá, kde pani na okrese rozhodla že tie eurá nepatria danej mamičke, hoci ona splnila všetky podmienky na danú dávku....

klarissa25
30. nov 2023

Ber to pozitívne. V decembri ti príde celkom pekná súma

katkaseiner
30. nov 2023

mne stopli matersku tusim v novembri alebo decembri (niekolko rokov dozadu) zato ze som neposlala rodny list - mam pocit ze ho vtedy mala aj postarka....fakt vsade som ho posielala/davala kopiu...keby mi aspon zavolali tak ho maju do 10 minut...

martinkah
30. nov 2023

25-teho býva ešte jedna platba, v takomto prípade by Ti mohla peniaze v tomto termíne, u nás na úrade sa to tak robí

aliziana
30. nov 2023

@martinkah trochu si pozadu, už je 30. 😉

jakubkoanjelik
30. nov 2023

No ak neprišiel v druhom vyplatnom termíne, tak už asi naozaj len budeš musieť počkať. Ale sťažnosť by som napísala..

rebellefleur
30. nov 2023

Mne sa tak ospravedlnili 2x,dva mesiace po sebe a vies co mi ten 2x povedali? Ze dalsi mesiac dostanete sumu 3 rodicovskych 🤣

namornicka
30. nov 2023

Dobre, urobili chybu z nepozornosti, budeme ich teraz upaľovať na hranici? Stane sa, je to nepríjemne, aj ja som zažila. Ospravedlnila sa, chybu napravia.

martinkah
30. nov 2023

@aliziana jeeminenky, máš pravdu 😁 tak pardon... už len počkať na december, príde RP za dva mesiace

sasa1310
30. nov 2023

a ako vedia po telefóne, že nie si "spoluobčanka". Ty si fakt myslíš, že nejaká referentka zadáva platby a teda ich môže rovno zadávať ako sa jej zachce? Veď sa nič nestalo, prídu o mesiac neskôr. O nič ťa neukrátila

simca06022011
30. nov 2023

Ak niekto čaká peniaze na živobytie a neprídu, prídu o mesiac tak to he bohovsky v pohode.
To sj výplaty môžem poslať o mesiac, dva neskôr:D
Nechápem ako môže niekto napísať ze sa nič nestalo .. aj keby to bola spoluobčianka

zmrzlinka2021
30. nov 2023

Autorka, prestaň byť rasistka. Ako by si sa cítila, keby sa niekto navaxal do toho, ako si ty dopadla?

nika11103
1. dec 2023

Ja bez hanby priznám , že mne by to teda veľmi chýbalo - ja som na tom rodicaku závislá a to nie som sama mám muža . Ale jednoducho mame záväzky mesačne platby dom … takze mne by to velmi chýbalo priznám sa neviem čo by som robila . Je mi to ľúto , mne sa take niečo stalo pri vyplatení príspevku pri narodení - že to vyslovene pokazila tá pracovníčka čo má mala na starosti , takze mi to nolo vyplatené tak možno po 3 mesiacoch od narodenia , ale tak to som mala materskú tak to som v pohode počkala . Ale rodicak by mi veru chýbal

iv007
25. dec 2023

@nika11103 ja nerozumiem ako moze byt niekto zavisly na statnej davke a financovat si z nej dom🤦‍♀️ Mat 10€ na ucte pred Vianocami som nemala ani ako studentka, kedze od 19 mam brigady, neskor TPP a necakam na pecene holuby od statu.

dadis
25. dec 2023

@iv007 Nikdy nehovor nikdy, zivot vie byt vrtkavy..

nika11103
25. dec 2023

@iv007 strašne si šikovná