Prvá tehotenská dávka

klawdyk
12. máj 2023

Ahojte 🙂 chcela by som sa spýtať po akom čase vám prišla prvá dávka od požiadania? Podávala som minulý mesiac a som zvedavá či niečo príde už teraz alebo až budúci. A ešte jedna otázka nepodala som ho v 3-tom ale v 5-tom mesiaci tak by ma ešte zaujímalo či budú chodiť peniažky od toho 5. do konca tehotenstva alebo sa preplatí aj 3. a 4. mesiac? Ďakujem 😇

alenah31
12. máj 2023

@klawdyk ak si spĺňala podmienku 270 dní NP za posledné 2 roky k 13tt a žiadosť si si na SP podávala trebárs až v 26tt - dávka ti bude vyplatená spätne.

helcanw
12. máj 2023

Žiadosť som si podávala v polke marca a neprišlo mi ešte žiadne vyrozumenie ani peniaze. SP má 60dni na vyjadrenie, takze asi to chvilu potrvá 🤷‍♀️

ivula0807
12. máj 2023

Ja som žiadosť podávala koncom apríla a rozhodnutie mi prišlo vcera

sasenka6
14. máj 2023

Ja som to síce riešila v 2022 ale schválili mi to presne na 59. Deň pd podania a dávka prišla až další mesiac nato 🙈 takze presne dodržali že majú na žiadosť 60dni 🙈

ivanak149
16. máj 2023

Ja sa tu pripnem a opýtam lebo mi to nie je celkom jasné. Žiadosti ste samé podávali do SP? Lebo mne lekárka povedala niečo také ako že na poslednej poradni mi to dá resp sa to pošle tak neviem či zabudla a mám sa na to na nasledujúcej poradni znovu pýtať alebo to posielajú lekári do SP? Lebo som počula že to už má byť elektronické.

obleckodogymu
16. máj 2023

Prosím vás baby, ja som si žiadosť dávala min týždeň, ale online. Prišlo mi to rýchlejšie a jednoduchšie, na webe som našla oba spôsoby, tak som sa len chcela spýtať či fakt aj tie online kontrolujú,alebo toto fungovalo len v období pandémie (možno on prehliadla)
Ďakujem pekne 😊

asemrakova
16. máj 2023

@ivanak149 ja som si ziadala minuly mesiac, doktor mi dal potvrdeny papier a ja som si ho sama zaniesla na SP. Da sa aj elektronicky cez slovensko.sk ale tiez si to musis sama nahrat, oskenovat ten papier tusim tam treba.

ivula0807
16. máj 2023

@obleckodogymu ja som si to podávala v apríli online cez ich stránku, normálne mi prišla hneď potvrdzujúca sms a spracovali to pomerne rýchlo. Už mám aj prvé peniaze na účte.

obleckodogymu
16. máj 2023

@ivula0807 ďakujem krásne za info 😊áno, potvrdzujucu sms mám tiež, len som nevedela či mi aj príde nejaké potvrdenie 😊

ivula0807
16. máj 2023

@obleckodogymu prišiel mi list poštou kde bolo napísané aká suma mi vyšla na deň