Príspevok pri narodení dieťaťa a iné prídavky pre dieťa narodené začiatkom júla

dada6620
13. júl 2020

Ahojte, viete mi niekto povedať, keď sa mi maličká narodila 6.6.2020 a všetky žiadosti (príspevok pri narodení, rodičovský príspevok a prídavok) som bola odovzdať 6.7.2020 či mi prídu peniaze ešte tento mesiac alebo až budúci? Lebo ľudia vravia vždy inak. Aké máte skúsenosti vy?

vivi334
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivi334
13. júl 2020

Presne moj pripad mne sa mala narodila 5.6.2020 a vsetky žiadosťi som bola odovzdat 7.7.2020 tiez by som chcela vediet ci to dostanem teraz

erikaa09
13. júl 2020

Mne prisli dalsi mesiac

zojanka
13. júl 2020

Je možné že to pracovníčky stihli spracovať do dávok, ale keďže si žiadosť podávala v júly môže sa stať že ti prídu peniaze až v auguste. V prvom rade sa spracovávajú žiadosti ktoré boli podané do 30.06.. Ak sa stihne spracujú sa aj tie zo začiatku mesiaca.

zojanka
13. júl 2020

Úrad vyplatí príspevok pri narodení dieťaťa a príspevok na viac súčasne narodených detí oprávnenej osobe najneskôr v kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom oprávnená osoba podala žiadosť o ich priznanie a preukázala splnenie podmienok nároku na príspevok pri narodení dieťaťa a nároku na príspevok na viac súčasne narodených detí.
Žiadosť podaná v júly bude najneskôr vyplatená do konca augusta. Ak stihli tak už aj v júly ale netreba sa na to spoliehať.