Príspevok od štátu na pokrytie poplatkov?

bekusinka
10. okt 2018

Dobry den,situacia mozno ako kazda ina v domacnosti obaja s manzelom nemame pracu.zatial len brigaduje ale prijem trvaly ziaden.chcem sa opytat ak sme obaja nezamestnany deti mame v skole a skolke je moznost neakeho financneho naroku aspon by sme pokryli deti a poplatky.vdaka

simsalabim
10. okt 2018

@bekusinka nechcem byt blba, ale moznost je brigada ci stala praca.

monismie
10. okt 2018

davky nepoberate ziadne???? no to ako nie je riesenie.... preto tvoj partner nema robotu??????

beky1813
10. okt 2018

Prídavky na deti, zistiť si, či spĺňate nárok na hmotnú nudzu, príspevok na bývanie a opýtať sa na mestskom/obecnom úrade o možnosť príspevku a v skole/skolke zistiť možnosť oslobodenia od poplatkov.
Ale prečo si to neobehas sama, keďže si doma? A co tak aj ty ist do práce? Ta možnosť ta nenapadla?

bekusinka
autor
10. okt 2018

@beky1813 napadla... ja chodim na par hodin do tyznda ale to nic moc a manzel jd bez roboty len 2 tyzdne ale aj tak je vedeny na urade ja nechcem skoncit ako socka ... len info zhanam.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majaxy
11. okt 2018

@bekusinka najlepšie nájsť si prácu. Prečo nemáte? Keď nie je v lokalite treba cestovať. Keď vás to nebaví smola. Dávky sú všelijaké, treba ísť na úrad práce tam vám povedia

bale1rinka
11. okt 2018

@bekusinka ak ste vlastníkmi bytu, dostanete príspevok na bývanie, ak ste v hmotnej núdzi tak platíte menej za komunálny odpad,na deti školopovinné príspevok 27,10e že chodí do školy a na stravu je tam tiež,ale to si musíte všetko vybaviť na úrade práce soc vecí a rodiny ak ste v hmotnej núdzi, budú pozerať dozadu 6 mesiacov,aké ste mali príjmy,ak nieste vlastníkmi domu či bytu príspevok na bývanie nedostanete atď...treba si to obehať...je aj na deň či mesiac... 2e na lieky voláky príspevok ak si v hmotnej núdzi...

rachel36a
11. okt 2018

Ak vam davky v hmotnej nudzi schvalia tak budete mhsiet pre mesto - obec kdd byvate vykonavat male obecne prace...ludovo povedane odpracovat si to 😉

bekusinka
autor
11. okt 2018

@lenkakravcova nepobera

bekusinka
autor
11. okt 2018

@bale1rinka nemame byt nevlastnime ojrem osarpaneho auta nic..ale dakujem za radu.

bekusinka
autor
11. okt 2018

@rachel36a tak aj na to som myslela... ale dufam ze s toho sa neako vyzujem😊najdem si inu pracu inde tu v presove je hladova dolina co sa tyka zdravotnictva.

bekusinka
autor
11. okt 2018

@majaxy som ochotna uz aj do kosic sa prestahovat ak tam budem mat pracu verte mi

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz