Prispevok na súkromne jasle popri práci a štúdiu

mona9951
5. sep 2018

Dobry den. Chystam sa do zamestnania a teda chceme dat syna do sukromnych jasli a ziadat prispevok na jasle namiesto rodicovskeho. Pracujuci rodic ma narok na prispevok na jaslicky, avsak popri praci budem aj externe studovat. Externy student ma narok iba na rodicak nie na peniazky nie jasle. Co vsak v pripade ak som pracujuca externa studentka na VS a chcem dat dietako do jasli? Nema s tymto niekto skusenosti, ako to je v pripade prispevku na jasle, alebo ci mam narok iba na rodicak? Pretoze jasle su drahsie. Dakujem za nazory/ odpovede.

seagul
5. sep 2018

@mona9951 to ze externe študuješ ani nespomenies. Budú od teba chcieť pracovnú zmluvu ( plus zmluvu so školkou, rodny list atď) a tu im predložis a hotovo 🙂.

miriam439
5. sep 2018

@mona9951 Ja možno tresnem blbosť, ale napadlo ma, ak sa to teda dá oficiálne tak spraviť, že by rodičovský príspevok poberal otec a potom namiesto toho rodičovského požiadal on o príspevok na jasle.
Viem, že aj muži môžu poberať RP, ale už neviem ostatné podmienky a súvislosti.

titla
6. sep 2018

Budeš pracovať, to je podstatné. To, že budeš zároveň aj externý študent v tejto situácii nie je podstatné.

majusqa77
6. sep 2018

suhlas s prispevkom vyssie - staci, ze mas pracovnu zmluvu, aj ked by to bolo iba na ciastocny uvazok