Príspevok na starostlivosť o dieťa 41,10 EUR pri dvoch materských

semtexka1
3. jún 2019

Ahojte, rada by, som sa poradila ohľadom príspevku. S manzelom sme aktuálne na materskej dovolenke, manžel so staršou dcerkiu, ktorá bude mať v júni 3 roky a ja s mladšou dvojmesačnou. Na urade prace pri žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa nám pani dala aj žiadosť o príspevok na starostlivosť. Vraj sa jedna o nejakych 41 EUR. Nie sme si istí, ci mame na to nárok, keďže v minulosti nam pani tvrdila , ze na MD a celkovo s ňou mame zle skusenosti. Skusili by sme požiadať o príspevok, ale obavam sa, ci nám to do buducna nejako neuškodí, keď prejdem na rodičak. Nerada by som mala v budúcnosti kvoli tomu nejaké probkemy. Ďakujem.

petronela10149
3. jún 2019

ja som si tento prispevok bola vybavit na dcerku minuleho roku,ukoncila som si na nu rodicovsky prispevok,kedze som nastupila na md so syncekom,teraz som uz na rd so synom a na dceru poberam tych 41eur kym v auguste nedovrsi 3roky...podaj,korunky pre vas na viac a bud rada,ze ti to sama poradila,lebo ked ja som s tym na nich vyrukovala,tak kukali na mna jak puky,oni to tie zienky vobec nevedeli,prva ze ich to ziadam,volali nadriadenej a ta im to potvrdila

petronela10149
3. jún 2019

este dopisem,ze moj manzel nebol na materskej ani rodicaku,tak ako ty pises vyssie,tak by som sa s nou este poradila,pretoze ak si dobre pamatam,tak v tej ziadosti sa vypisuje v jednom oddiely,ze ci ty alebo druhy rodic nepodera materske,rodicak alebo este jeden prispevok tam je pisany v cudzine...ona ta uz nasmeruje,myslim ale ze istotne by ti to neporadila,keby na to narok nemate...

petronela10149
3. jún 2019

este doplnim resp.opravim sa,aby som nezavadzala,pretoze som este nad tym rozmyslala a nakoniec si odkontrolovala vypisy...tento prispevok uz nepoberam,este v marci mi bol vyplateny,kedze mi materska koncila vo februari,takze narok na tento prispevok mi vznikol na dceru len pocas materskej so synom

sandris22
24. jan 2020

@petronela10149 ahoj..prosim ta nepamatas si nazov tej ziadosti? A riesi to urad prace pravda? Lebo mna posielaju na mestsky 😕

petronela10149
25. jan 2020

ahoj...vola sa to ziadost o prispevok na starostlivost o dieta a ano riesi to urad prace...nenechaj sa odbit, lebo napr. u nas ani zienky nevedeli, prezistila si u nadriadenej a nakoniec mi vravela, ze ich to ziadam PRVA... som skoro odpadla... ak budes nieco potrebovat tak kludne pis... pekny den

sandris22
25. jan 2020

@petronela10149 dakujem za info...a este otazocka kedy to podat? Po narodeni druheho?

sandris22
5. feb 2020

@petronela10149 ahoj prosim ta, trochu som stratena v tej ziadosti o prispevok na starostlivost..co si dala do casti B, C a J? A mozem.to podat pred narodenim dietata? Dakujem S.